کاهش ۳ درصدی تلفات جاده‌ای

  فرمانده نیروی انتظامی کشور از اعمال نرخ‌های جدید جرایم رانندگی از ۲۵ اسفند ماه خبر داد. به گزارش ایسنا، حسین اشتری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که نرخ‌های جدید جرایم رانندگی چه زمانی اعمال خواهد شد، افزود: نرخ‌های جدید جرایم رانندگی از ۲۵ اسفند ماه سال‌جاری اجرا خواهد شد. وی […]

 

فرمانده نیروی انتظامی کشور از اعمال نرخ‌های جدید جرایم رانندگی از ۲۵ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین اشتری در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که نرخ‌های جدید جرایم رانندگی چه زمانی اعمال خواهد شد، افزود: نرخ‌های جدید جرایم رانندگی از ۲۵ اسفند ماه سال‌جاری اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: بیش‌تر رانندگان مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند و این جرایم برای کسانی است که قانون را رعایت نمی‌کنند و برای آن‌ها حالت بازدارندگی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تصریح کرد: اعمال این جرایم برای سلامتی رانندگان و سرنشینان خودرو مؤثر خواهد بود و امیدواریم مردم با فرهنگ ترافیکی که دارند کم‌تر با جریمه شدن مواجه شوند.

اشتری در ادامه با بیان این‌که هم اکنون امنیت مرز‌ها بسیار مطلوب بوده و ۷۸۰۰ کیلومتر مرز خشک و آبی تحت حفاظت و کنترل قرار دارد، اضافه کرد: در برخی مرز‌ها به دلیل بی‌ثباتی کشورهای همسایه تحرکاتی ایجاد می‌شود که با هماهنگی نیروی انتظامی، سپاه و ارتش با اشرار و قاچاقچیان برخوردهای لازم انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: درصد بالایی از این تحرکات شناسایی و خنثی شده و طی ماه‌های گذشته در شرق و غرب کشور در برخورد با این دسته از افراد مانع رسیدن آن‌ها به هدف شده‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور خاطرنشان کرد: سال آینده با استفاده از تجهیزات نوین و نیروهای متخصص و توانمند بیش‌تر، کنترل بهتری در این خصوص انجام خواهد شد.

اشتری با بیان این‌که نیروی انتظامی براساس قانون با هنجارشکنان برخورد می‌کند، افزود: تلفات و تصادفات جاده‌ای نسبت به سال‌گذشته ۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: کشفیات مواد مخدر در سال‌جاری ۱۶ درصد نسبت به سال‌گذشته افزایش یافته و نیروی انتظامی افزایش برخورد با شبکه‌ها و باندهای توزیع مواد مخدر را در سال‌جاری در دستور کار قرارداده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: جمع‌آوری معتادان مستلزم همکاری همه دستگاه‌های مرتبط است و در صورت فراهم شدن این آمادگی، نیروی انتظامی آمادگی دارد کم‌تر از ۱۰ روز معتادان را در سراسر کشور جمع‌آوری کند.