۶ موزه در ایام نوروز رایگان هستند

  با اجرای طرح سراسری «استقبال از بهار»، ۵ فرهنگسرا، هشت موزه و ۳۱ کتابخانه در تعطیلات نوروزی آماده ارایه خدمات به شهروندان هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ویژه‌برنامه‌های نوروزی با عنوان «استقبال از بهار» از ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین ۹۵ در سطوح مختلف مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، فرهنگسرا‌‌ها و سایر مراکز […]

 

با اجرای طرح سراسری «استقبال از بهار»، ۵ فرهنگسرا، هشت موزه و ۳۱ کتابخانه در تعطیلات نوروزی آماده ارایه خدمات به شهروندان هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ویژه‌برنامه‌های نوروزی با عنوان «استقبال از بهار» از ۲۵ اسفند ۹۴ تا ۱۵ فروردین ۹۵ در سطوح مختلف مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، فرهنگسرا‌‌ها و سایر مراکز تابعه سازمان و بوستان‌ها با اولویت موضوعی تقویت رسوم و آداب فرهنگی اصیل اسلامی – ایرانی و احیای ارزش‌های فرهنگی و خرده‌فرهنگ‌ها برگزار می‌شود.

برنامه‌های فرهنگسراهای ملل، اشراق، رازی، خاوران و بهاران در فضای باز فرهنگسرا و برنامه‌های فرهنگسرای مهر با مشارکت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۹ در بوستان ولایت برگزار خواهد شد.

علاوه بر این کتابخانه‌های منتخب سازمان فرهنگی هنری از پنجم تا یازدهم فروردین ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ برای علاقه‌مندان و اعضا دایر خواهد بود. کتابخانه‌های امیرکبیر و دکتر عظیمی در منطقه ۱، علامه طرشتی در منطقه ۲، علامه امینی و هنر در منطقه ۳، لویزان و شیخ اشراق در منطقه ۴، فردوس، شهدای حصارک و شیخهادی نجم آبادی در منطقه ۵، سرو و شفق و جهان آرا در منطقه ۶، اندیشه در منطقه ۷، گلستان، دکتر شهیدی و سلام در منطقه ۸، شهید کاشانی در منطقه ۹، عطار نیشابوری در منطقه ۱۰، رازی در منطقه ۱۱، آیت‌ا… طالقانی در منطقه ۱۲، امام خمینی (ره) در منطقه ۱۳، ابن سینا در منطقه ۱۴، خاوران، پامچال و شهیدان جعفری‌نژاد در منطقه ۱۵، شهید فهمیده در منطقه ۱۶، بهاران در منطقه ۱۷، استاد حکیمی و ۱۵ خرداد در منطقه ۱۸، کتابخانه مهر در منطقه ۱۹، کتابخانه شیخ صدوق در منطقه ۲۰، کتابخانه حزین لاهیجی در منطقه ۲۱ و کتابخانه شهر در منطقه ۲۲ و کتابخانه آفتاب در فرهنگسرای انقلاب اسلامی، کتابخانه‌های منتخب شهر تهران برای فعالیت در نوروز هستند.

همچنین تمام نگارخانه‌های مستقر در مراکز فرهنگی هنری شهر تهران به‌علاوه موزه‌های شهید مطهری، شهید چمران، شهید بهشتی، امام علی (ع)، نگارخانه لاله و موزه عکسخانه شهر به صورت رایگان و باغ موزه هنر ایرانی و موزه انتظامی به صورت نیم‌بها از سوم فروردین ارایه خدمت می‌کنند.

همچنین جشن میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر، میلاد امام خمینی (ره) و روز گرامیداشت جمهوری اسلامی نیز ۱۱ و ۱۲ فروردین‌ماه در میدان امام حسین (ع)، میدان ولی‌عصر (عج)، میدان‌های نبوت، صنعت، صادقیه و تجریش، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و محوطه باز فرهنگسرای امام (ره) با برگزاری برنامه‌های جشن و ایستگاه‌های فرهنگی هنری میزبان علاقه‌مندان خواهند بود.

 

براساس گزارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره این برنامه‌ها می‌توانید با شماره تلفن ۱۸۳۷ تماس بگیرید.