مشارکت توتال در ساخت مجتمع پتروشیمی ایرانی

   شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت فرانسوی توتال برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و توتال به منظور ساخت یک مجتمع پتروشیمی که با مشارکت بخش خصوصی ایران و این شرکت […]

 

 شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت فرانسوی توتال برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و توتال به منظور ساخت یک مجتمع پتروشیمی که با مشارکت بخش خصوصی ایران و این شرکت فرانسوی اجرا می‌شود، یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

برپایه این گزارش، این تفاهم‌نامه در دیدار هیأت بلندپایه توتال در تهران امضا شد که براساس آن، این شرکت فرانسوی مطالعات و ارزیابی مقدماتی ساخت مجتمع پتروشیمی مورد توافق را طبق قوانین و مقررات ایران به عهده خواهد گرفت.

شایان ذکر است که این مجتمع پتروشیمی شامل یک واحد کراکر بخار (Steam-Cracker) در منطقه ساحلی با مقیاس جهانی و برپایه ترکیبی از خوراک اتان، نفتا، ال‌پی‌جی و دیگر خوراک‌های مایع موجود خواهد بود.

، این مجتمع افزون بر واحد کراکر، واحدهای پایین دستی مربوطه را برای عرضه محصولات خود در بازارهای داخلی و بین‌المللی شامل خواهد شد.

 

در مراسم امضای تفاهم‌نامه، دو طرف مراتب تمایل و علاقه‌مندی خود را برای همکاری با یکدیگر به منظور ایجاد هم افزایی بیش‌تر که منافع دوجانبه را در برخواهد داشت، اعلام کردند.