ثبت رکوردهای جدید مصرف روزانه بنزین،مصرف بنزین نوروز ۱۰۰میلیون لیتر می گذرد

  یک مقام مسؤول با بیان این‌که اولین جهش مصرف بنزین۲۷اسفند و با آغاز سفرهای نوروزی کلید می‌خورد، گفت: در روزهای پایانی سال احتمال مصرف بیش از۱۰۰ میلیون لیتر بنزین و ثبت رکوردهای جدید وجود دارد. سیدناصر سجادی در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون متوسط مصرف بنزین کشور حدود […]

 

یک مقام مسؤول با بیان این‌که اولین جهش مصرف بنزین۲۷اسفند و با آغاز سفرهای نوروزی کلید می‌خورد، گفت: در روزهای پایانی سال احتمال مصرف بیش از۱۰۰ میلیون لیتر بنزین و ثبت رکوردهای جدید وجود دارد.

سیدناصر سجادی در گفت‌و‌گو با مهر با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون متوسط مصرف بنزین کشور حدود ۷۰٫۶ میلیون لیتر در روز بوده است، گفت: از ابتدای سال‌جاری مصرف این فرآورده نفتی حدود دو درصد و معادل ۱٫۵ میلیون لیتر در روز در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام این‌که پیش‌بینی می‌شود برای نوروز سال‌جاری همچون روند مصرف دو سال گذشته شاد جهش مصرف بنزین در کشور باشیم، تصریح کرد: بر این اساس، احتمال جهش مصرف بنزین کشور به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر در روز وجود دارد.

این مقام مسؤول با تأکید بر این‌که در شرایط فعلی وضعیت تأمین، عرضه و توزیع بنزین همزمان با آغاز سفرهای نوروزی مردم مطلوب ارزیابی می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون هیچ گونه محدودیت و نگرانی برای تأمین بنزین نوروزی مردم وجود ندارد.

وی با بیان این‌که از ۲۷ اسفند ماه سال‌جاری و همزمان با آغاز موج اول سفرهای نوروزی جهش مصرف بنزین کشور رقم خواهد خورد، تأکید کرد: از این رو آمادگی عرضه و توزیع بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین حتی در مسیرهای پر رفت و آمد سیاحتی، گردشگرپذیر و زیارتی برای ایام نوروز و روزهای پایانی سال وجود دارد.

سجادی با اشاره به ثبت مصرف بیش از ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در نوروز سال گذشته، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود برای نوروز سال جاری حتی رکوردهای جدید مصرف رقم بخورد و مردم باید در مصرف این فرآورده نفتی حداکثر صرفه‌جویی را در دستور کار قرار بدهند.

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان این‌که در طول ایام نوروز هم دو پیک مصرف بنزین اتفاق خواهد افتاد، خاطرنشان کرد: قطعاً در ۱۲ فروردین ماه سال‌جاری پیک جدید مصرف بنزین در کشور را شاهد خواهیم بود.