عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:قطع یارانه قشر محروم و ضعیف جامعه راهگشای حل مسایل اقتصادی نیست

  محمدحسن آصفری با بیان این‌که قطع یارانه قشر محروم و ضعیف جامعه راهگشای حل مسایل اقتصادی نیست، گفت: برگزاری همایش‌ها، جلسات و میتینگ‌های سیاسی، هیچ نانی در سفره مردم نمی‌آورد. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: قطع یارانه نقدی مردم قشر محروم و ضعیف جامعه راهگشای حل […]

 

محمدحسن آصفری با بیان این‌که قطع یارانه قشر محروم و ضعیف جامعه راهگشای حل مسایل اقتصادی نیست، گفت: برگزاری همایش‌ها، جلسات و میتینگ‌های سیاسی، هیچ نانی در سفره مردم نمی‌آورد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: قطع یارانه نقدی مردم قشر محروم و ضعیف جامعه راهگشای حل مسایل اقتصادی نیست.

وی با بیان این‌که دولت به جای قطع یارانه مردم ضعیف و محروم جامعه، باید جلوی ریخت و پاش‌‌ها و حیف و میل‌کردن‌های بیت‌المال را بگیرد، افزود: امروز هزینه‌های هنگفتی بابت سفرهای خارجی کارکنان دولت صرف می‌شود که هیچ خروجی هم برای کشور و مردم ندارد، یا اقداماتی انجام می‌شود مانند برگزاری همایش‌ها، جلسات و میتینگ‌هایی که غیر از رفتار سیاسی، هیچ نانی در سفره مردم نمی‌آورد و صرفاً هزینه‌های بیت‌المال را حیف و میل می‌کنند، دولت باید جلوی این رفتار‌ها را بگیرد، این حیف و میل کردن‌های بیت‌المال در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی نیست.

آصفری تصریح کرد: آقای دولت! امروز یک خانواده ۳ نفره با درآمد کم‌تر از ۳ میلیون تومان نمی‌تواند معیشت خود بگذراند و هزینه‌های سرسام‌آوری مانند اجاره‌خانه، حمل و نقل، خوراک و پوشاک را حل کند، دولت به جای این برخورد‌ها و رفتارهایی که گا‌هی یارانه نقدی مردم قشر ضعیف و محروم جامعه را قطع می‌کند، جلوی ریخت و پاش‌‌ها را بگیرد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز شاهد زندگی مردمی در کشور هستیم که فقط و فقط از طریق «یارانه نقدی» امرار معاش می‌کنند، با چه توجیهی گاهی یارانه نقدی مردم را قطع می‌کنید و جلوی این ریخت و پاش‌‌ها را نمی‌گیرید؟