در پایان دی ماه امسال،بدهی خارجی ایران به ۵٫۵ میلیارد دلار رسید

  براساس تازه‌‌ترین گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان دی‌ماه امسال به رقم ۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار رسیده است. به گزارش مهر، براساس تازه‌‌ترین گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان دی‌ماه امسال به رقم ۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار رسیده که ۵ […]

 

براساس تازه‌‌ترین گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان دی‌ماه امسال به رقم ۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش مهر، براساس تازه‌‌ترین گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان دی‌ماه امسال به رقم ۵ میلیارد و ۵۵۲ میلیون دلار رسیده که ۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون دلار آن بلندمدت و ۳۵۱ میلیون دلار آن کوتاه‌مدت است.

گزارش بانک مرکزی از ارقام عمده پولی و اعتباری، نشان می‌دهد که میزان اسکناس و مسکوک در دست اشخاص در پایان دی‌ماه امسال ۲۹۸ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفندماه سال قبل ۱۵٫۳ درصد کاهش داشته است.

میزان پول در پایان دی‌ماه ۹۴ حدود ۱۱۸ هزار میلیارد تومان با رشد منفی ۲٫۲ درصدی نسبت به پایان سال ۹۳ و رقم شبه پول نیز ۸۳۱ هزار میلیارد تومان با رشد ۲۵٫۶ درصد اعلام شد.

حجم نقدینگی در پایان دی‌ماه امسال به حدود ۹۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به دی‌ماه سال قبل ۲۷٫۲درصد و نسبت به اسفندماه ۲۱٫۳ درصد رشد داشته است. این رقم در پایان اسفندماه ۹۳ حدود ۷۸۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنین گزارش بانک مرکزی از خلاصه دارایی‌ها و بدهی‌های بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی نشان می‌دهد که دارایی‌های خارجی در پایان دی‌ماه امسال ۲۱۷ هزار میلیارد تومان با رشد ۱۴ درصدی نسبت به پایان اسفندماه می‌باشد.

میزان سپرده بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نزد بانک مرکزی ۱۰۶ هزار میلیارد تومان و کل بدهی‌های بخش دولتی، غیردولتی و غیره یک هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان با رشد ۱۷٫۸ درصدی نسبت به پایان سال گذشته و رقم بدهی این مؤسسات به بانک مرکزی نیز در مدت مذکور ۸۳ هزار میلیارد تومان با رشد منفی ۲٫۵ میلیارد تومان اعلام شد.

 

کل بدهی بانک‌های تجاری به بانک مرکزی در این مدت ۱۶ هزار میلیارد تومان و بانک‌های تخصصی ۵۴ هزار میلیارد تومان گزارش شده است.