رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد:اعتبار آرم‌های طرح ترافیک تا پایان فروردین۹۵

  رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن تصریح اولویت‌های پلیس راهور در سال آتی تمهیدات ترافیکی روزهای پایانی سال و همچنین ایام نوروز ۹۵ را تشریح کرد. به گزارش تسنیم، سیدتیمور حسینی در نشست خبری خود که در مقر پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برگزار شد به تشریح تمهیدات پلیس برای روزهای […]

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن تصریح اولویت‌های پلیس راهور در سال آتی تمهیدات ترافیکی روزهای پایانی سال و همچنین ایام نوروز ۹۵ را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، سیدتیمور حسینی در نشست خبری خود که در مقر پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برگزار شد به تشریح تمهیدات پلیس برای روزهای پایانی سال پرداخت و گفت: در روزهای آتی چهارشنبه‌سوری و آخرین پنجشنبه سال را پیش رو داریم که در این ایام پلیس در آماده‌ باش بوده و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است. بر این اساس، پلیس در شب چهارشنبه آخر سال با خودروهای متخلفی که اقدام به سد معبر، دوردور، ایجاد آلودگی صوتی، پرتاب ترقه از داخل ماشین و… کنند برخورد کرده و این خودرو‌ها توقیف می‌شوند.

وی درباره این‌که چه برخوردی با این خودرو‌ها خواهد شد، افزود: خودروهای توقیف شده به عوامل انتظامی تحویل داده می‌شوند و آنان درباره مدت زمان توقیف تصمیم‌گیری خواهند کرد.

حسینی درباره استقرار مأموران پلیس در پنجشنبه آخر سال نیز گفت: تمهیدات لازم در این باره انجام شده و عوامل پلیس راهور پیش از اذان صبح در موقعیت‌های خود مستقر خواهند شد و نسبت به روان‌سازی ترافیک و هدایت خودروهای سواری اقدام خواهند کرد؛ اما توصیه پلیس این است که شهروندان حتماً برای رسیدن به بهشت زهرا(س) از مترو و اتوبوس استفاده کنند؛ اما چنان‌چه با خودروی خود به این محل می‌روند توجه داشته باشند که بهترین مسیر برای ساکنان شرق تهران مسیر بزرگراه امام علی، بزرگراه رجایی، ساکنان شمال تهران از بزرگراه چمران، نواب و تندگویان و ساکنان مناطق غربی نیز از بزرگراه جوانه، ‌آزادگان و خلیج‌فارس است.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در محدوده بلوار علامه عسگری، بزرگراه صالح‌آباد، جاده قدیم بهشت زهرا نیز ممنوعیت تردد کامیون اعمال شده است. ضمن این‌که پلیس بروشورهایی را میان شهروندان توزیع کرده تا بتوانند بهترین مسیر برای رسیدن به بهشت زهرا را انتخاب کنند.

وی با اشاره به فعالیت گل‌فروشان در مسیرهای منتهی به بهشت زهرا نیز گفت: در این زمینه هماهنگی‌های لازم با عوامل سد معبر شهرداری انجام شده و با توجه به این‌که یکی از مشکلات ترافیکی فعالیت همین دستفروشان است ما این موضوع را به عوامل شهرداری منتقل کرده‌ایم و با آنان برخورد خواهد شد.

طرح ترافیک و زوج و فرد در نوروز اجرا نمی‌شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین درباره محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک نیز گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده همچون سالیان گذشته طرح ترافیک و زوج و فرد در ایام نوروز اجرا نمی‌شود و از روز جمعه ۲۸ اسفند ۹۴ تا ۱۳ فروردین‌ماه ۹۵ دوربین‌های ثبت تخلف ورود به محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک خاموش بوده و رانندگان برای ورود به این محدوده جریمه نمی‌شوند.

وی درباره اعتبار آرم‌های طرح ترافیک نیز خاطرنشان کرد: درباره این موضوع نیز همچون سالیان گذشته عمل شده و تا زمانی که آرم‌های طرح ۹۵ توزیع نشده آرم‌های طرح ترافیک قبلی دارای اعتبار هستند. البته پیش‌بینی ما این است که تا پایان فروردین‌ماه این فرایند به اتمام برسد.

ذره‌بین پلیس روی سرعت غیرمجاز در نوروز

حسینی، سرعت غیرمجاز را خط قرمز پلیس در ایام نوروز برشمرد و گفت: با توجه به این‌که در ایام تعطیلات نوروزی معابر تهران خلوت می‌شوند متأسفانه عده‌ای قلیل از رانندگان با سرعت غیرمجاز ایمنی خود و دیگر شهروندان را به خطر می‌اندازند که در همین راستا پلیس با ۳۷۰ دوربین ثابت و سیار اقدام به کنترل سرعت در معابر و بزرگراه‌های پایتخت می‌کند.

وی درباره سرعت غیرمجاز در بزرگراه‌ها نیز گفت: سرعت در بزرگراه اطلاع‌رسانی شده اما در اغلب بزرگراه‌ها این سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت است که لازم است رانندگان این موارد را رعایت کنند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره سردرگمی رانندگان شهرهای دیگر در معابر پایتخت خاطرنشان کرد: ممکن است برخی از رانندگان در تشخیص راه‌ها دچار اشتباه شوند، بنابراین توصیه ما به خصوص به رانندگانی که آشنایی کافی با معابر تهران را ندارند این است که حتماً از سمت راست حرکت کرده تا هنگام تغییر مسیر دچار مشکل نشوند. توجه به این نکته نیز ضروری است که دنده عقب در بزرگراه‌ها تخلف است و با آن برخورد می‌شود.

وی در خصوص اعمال نرخ جدید جرایم رانندگی از روز ۲۵ اسفندماه نیز گفت: پلیس آماده اجرای افزایش نرخ جرایم است.

وی درباره تقاطع‌های مجهز به دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز اظهار کرد: از ۷۰۰ تقاطع پایتخت تاکنون ۱۴۶ تقاطع به دوربین‌های ثبت تخلف مجهز شده‌اند. ضمن این‌که در سال جاری ۴۰۱ دوربین ثبت تخلف به دوربین‌های پایتخت اضافه شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره اولویت‌های پلیس در سال ۹۵ نیز گفت: توسعه قابلیت‌های هوشمند‌سازی تجهیزات و همچنین برخورد با تخلفات حادثه‌ساز جزو اولویت‌های پلیس است.

 

وی افزود: اولویت دیگر ما انجام مجموعه اقداماتی است که منجر به اصلاح رفتارهای غلط رانندگی و کاهش تلفات شود؛ به‌طوری که در سال جاری برای ششمین سال پیاپی رفتارهای غلط رانندگی رتبه اول را در کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی به خود اختصاص داد که امیدواریم این روند در سال آینده نیز حفظ شود.