۳۵۰ مدرسه علمیه خواهران در حال احداث است

به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا)، حجت‎الاسلام محمود رضا جمشیدی روز پنجشنبه ۹ مهر در مراسم افتتاحیه اولین و بزرگ‌ترین مرکز داده علوم اسلامی در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور، با گرامیداشت عید غدیر عنوان کرد:

عروج ملکوتی جمعی از حجاج، مسلمین جهان را داغدار کرد ما غدیر را در حالی گرامی می‎داریم که دلها داغدار است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور افزود: غدیر سند هویت شیعه و اسلام ناب و روز اکمال دین و اتمام نعمت است و گرامیداشت غدیر تلاش در جهت ابلاغ پیام آن در انتصاب امیر المومنان است و کوتاهی در گرامیداشت غدیر ، کوتاهی در ابلاغ پیام آن است.
وی در خصوص ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش علمی خواهران طلبه در عرصه معارف منحصر به تعداد اندکی مکتب بود امروز تعداد مدرسه علمیه در سراسر کشور به بیش از ۴۷۰ مدرسه عملیه گسترش یافته که ۴۲۰ مدرسه زیر نظر ستاد مرکزی اداره می شود.

جمشیدی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۵۰ هزار طلبه خواهر و ۹۰ هزار فارغ‌التحصیل یک جمعیت علمی فراگیر در عرصه علوم اسلامی را رقم می زند که در ۴ مقطع علمی و ۱۳ رشته مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود:همچنین ۲۸ شورای علمی و پژوهشی، ۱۲۹ کانون پژوهشی، ۴۱ انجمن علمی، ۳۷۰ هسته پژوهشی، ۲ هزار و ۵۰۰ پژوهشگر سازمان یافته حرکت علمی را تداوم می بخشند که نتیجه آن برگزاری بیش از ۵۳۰ کرسی آزاد اندیشی در کمتر از ۳ سال است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور تصریح کرد: حضور و کسب رتبه برتر در اکثر جشنواره‌های مشترک و غیر مشترک حوزوی و خلق ده‌ها هزار اثر علمی پژوهشی در قالب کتاب و مقاله نوید یک جنبش علمی را می دهد.
وی یادآور شد: امروز انحصار تولید علم شکسته شده و در دورترین نقاط نیز طلاب در جشنواره‌ها و المپیادهای مختلف شرکت می کنند و حائز رتبه برتر می شوند ضمن اینکه در بیش از ۶۰۰ هزار فرصت تبلیغی و مشارکت در طرح های ملی و محلی از افتخارات حوزه های علمیه است.
وی در مورد دیگر دستاوردهای حوزه های علمیه خواهران گفت:۷ هزار طلبه خواهر در طرح های بزرگ با وزارت خانه ها در خصوص مساول خانواده شرکت دارند همچنین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با تاسیس مرکز مطالعات زن و خانواده به مدت ۱۶ سال به مرجعیت رسمی علمی در داخل و خارج از کشور زمینه پاسخ‌گویی به مسائل زنان و خانواده تبدیل شده است.
حجت الاسلام جمشیدی افزود:هر طلبه و استاد قبل از هر هدفی خود نقطه هدف است چرا که تربیت همسران فرهیخته و مادران آگاه از اهداف مهم حوزه می باشد چرا که به گفته امام خمینی (ره) زنان نیمی از جامعه هستند و بر نیمی دیگر از جامعه اثر گذار هستند.
وی در مورد احداث مدارس حوزه علمیه خاطرنشان کرد:۳۵۰ مدرسه علمیه در حال احداث است که در سه هفته اخیر پنج مدرسه به بهره برداری رسیده که به طور کلی تاکنون ۱۷۰ مدرسه از ۳۵۰ مدارس در دست احداث به بهره برداری رسیده است.
مدیر حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور عنوان کرد:در ده سال گذشته نیز بسترهای خدمات الکترونیک برای حوزه‌های عملیه خواهران در سراسر کشور فراهم شده است زیرا بر این باوریم حوزه‌های عملیه خواهران عنصر فعال در فضای مجازی هستند تا جامعه را به سوی معارف جذب نمایند.