بررسی ۱۲ هزار پرونده در مدت زمان بسیار کم کار بسیار سختی است

    شوهانی گفت: برای شورای نگهبان بررسی ۱۲ هزار پرونده در مدت زمان بسیار کم کار بسیار سختی است. به گزارش فارس، احمد شوهانی، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز (۲۴ اسفندماه۹۴)، اظهار داشت: تعدادی از همکاران بعد از انتخابات در نطق‌‌ها و تذکراتی که داشتند از روند […]

 

 

شوهانی گفت: برای شورای نگهبان بررسی ۱۲ هزار پرونده در مدت زمان بسیار کم کار بسیار سختی است.

به گزارش فارس، احمد شوهانی، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز (۲۴ اسفندماه۹۴)، اظهار داشت: تعدادی از همکاران بعد از انتخابات در نطق‌‌ها و تذکراتی که داشتند از روند بررسی صلاحیت‌ها گلایه و از برخی رفتارهای فراقانونی و بی‌نظمی‌های پیش آمده در روز برگزاری انتخابات مانند خرید و فروش رأی و تعرفه‌های اسکن شده ناراحت بودند که حرف درستی است ولی سؤال اینجاست که چرا در ۴ سال گذشته که فرصت کافی هم داشتیم در خصوص رفع این معضلات و اصلاح قانون تدبیری نمی‌اندیشیدیم و فکری نکردیم.

وی افزود: انتظار می‌رود مجلس دهم در خصوص قانونمند کردن و شفاف‌سازی همچنین رفع ابهامات انتخاباتی و مقابله با ورود پول‌های کثیف اقدام جدی داشته باشد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: این مطلب از این نظر اهمیت دارد که تعدادی از کاندیداهای محترم از جمله اینجانب را که مورد تأیید مراجع چهارگانه نظارتی قرار گرفته بودیم صرفاً به دلیل گزارش‌های صددرصد کذب محلی که بیش‌تر هدایت شده از مسیرهای خاص به ویژه رقبای انتخاباتی بود را رد صلاحیت کردند.

شوهانی ادامه داد: قطعاً بر اعضای شورای نگهبان امکان پذیر نیست که بتواند در این زمان اندک به پرونده هزاران نفر از معترضین رسیدگی دقیق حقوقی و قانونی داشته باشد. رسیدگی دقیق حقوقی و قانونی پرونده ۱۲ هزار نفر در مدت کم برای اعضای محترم شورای نگهبان با آن همه مشغله کاری امکان‌پذیر نبوده است. اگر میانگین پرونده کاندیدا‌ها با این حجم انبوه گزارش‌های محلی ۵۰ صفحه باشد آن وقت ۱۲ هزار نفر را ضرب بر ۵۰ صفحه کنیم حجم سنگین کار روشن‌تر می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان بر رفع این خلاء قانونی که موجبات تضییع حق بسیاری را باعث شده است، تأکید کردند. تحقیقات محلی بی‌پایه و اساس و کذب محل بسیاری از اشکالات بوده است هرچند مجلس فعلی فرصت ندارد، امید است مجلس دهم با اصلاح قانون اشکالات و ایرادات موجود را مرتفع کرده تا همه چیز بر مدار قانون بچرخد.

نماینده مردم ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ملت شریف ایران! تأیید می‌کنم در چارچوب وظایف و اختیاراتم و به عنوان خادم شما از امضاکنندگان طرح سؤال از رییس‌جمهور سابق احمدی نژاد بودم و به هیچ‌وجه پشیمان نیستم. بنده اولین موافق کلیات کابینه آقای روحانی دولتی که منتخب مورد حمایت شما بوده و است. دولتی که اعتقاد دارم علی‌رغم مشکلات و موانع فراوان، نسبتاً موفق عمل کرده و شکی ندارم که موفق تر خواهد شد، بودم و اصلاً پشیمان هم نیستم.

وی بر همین اساس یادآور شد: اینجانب همانند اکثریت مطلق مردم شریف کشورم و برخلاف نظر عده قلیلی که برجام را با ترکمنچای همسنگ می‌دانند، بر این عقیده بوده و هستم که برجام در چارچوب منافع و عزت ملی بوده و هست لذا از حامیان برجام در مجلس و کمیسیون تخصصی‌ام و از امضاکنندگان برجام هستم و پشیمان نیستم.

وی خطاب به اعضای شورای نگهبان گفت: هرچند می‌دانم که بیش‌تر بررسی‌ها و تصمیمات اخذ شده به دلیل نبود زمان کافی توسط کارشناسان محترم صورت گرفته و علی‌رغم این‌که پیگیری‌های یک ماهه اینجانب در راستای استیفای حقم علی‌رغم تأیید مراجع محترم ۴گانه به نتیجه نرسید شکی ندارم اینجانب را به خاطر مواضع سیاسی‌ام رد صلاحیت کرده‌اند. از شما می‌خواهم به جز مواضع سیاسی و محبوبیت مردمی در نظرسنجی‌ها، اگر تخلف، محکومیت، مستند و تحقیقات محلی محکمه‌پسندی از اینجانب در اختیار دارید بدون اغماض جهت تنویر افکار عمومی اعلام و نشر عمومی دهید.