بهارستان لایحه دودوازدهم بودجه ۹۵ را تصویب کرد

  وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی با تصویب لایحه دودوازدهم بودجه به منظور هزینه‌کرد دستگاه‌های اجرایی برای دو ماهه اول سال ۹۵ موافقت کردند. به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دو دوازدهم بودجه سال ۹۵ با ماده واحده آن، با ۱۶۴ رأی موافق، […]

 

وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی با تصویب لایحه دودوازدهم بودجه به منظور هزینه‌کرد دستگاه‌های اجرایی برای دو ماهه اول سال ۹۵ موافقت کردند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه دو دوازدهم بودجه سال ۹۵ با ماده واحده آن، با ۱۶۴ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس موافقت کردند.

گفتنی است در ماده واحده این لایحه آمده است که به دولت اجازه داده می‌شود در دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل نماید.

در تبصره ۱ این ماده آمده است که وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل کشور) موظف است تنخواه‌گردان حسابداری موضوع ماده ۲۶ قانون محاسبات عمومی کشور را که در چارچوب ماده مذکور در سقف بودجه سال ۱۳۹۴ از محل اعتبار فوق به دستگاه‌های اجرایی مربوط پرداخت می‌کند، حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۵ تسویه نماید.

تبصره ۲ این ماده نیز می‌گوید: دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای دو ماهه اول سال ۱۳۹۵ معادل دو ماهه پایانی سال ۱۳۹۴ اقدام نماید.

براساس تبصره ۳ این ماده بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و رابطه مالی دولت و نفت براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور متناسب با زمان دوره مشابه قابل اجرا است.

 

در تبصره ۴ این ماده نیز آمده است که با تصویب قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، دولت موظف است از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۵ براساس قانون مزبور اعمال حساب نماید.