دستور پوتین برای محافظت مردم روسیه در مقابل محصولات دستکاری شده ژنتیکی

  ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه دستور داده است که مسؤولان به هر قیمتی که شده از مردم روسیه در برابر مواد غذایی دستکاری شده‌ ژنتیکی محافظت کنند. به گزارش سلامت نیوز، پوتین معتقد است که نسل بعدی بشر در معرض خطرات زیادی از بابت مواد غذایی دستکاری شده‌ ژنتیکی قرار خواهد داشت و غرب و […]

 

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه دستور داده است که مسؤولان به هر قیمتی که شده از مردم روسیه در برابر مواد غذایی دستکاری شده‌ ژنتیکی محافظت کنند.

به گزارش سلامت نیوز، پوتین معتقد است که نسل بعدی بشر در معرض خطرات زیادی از بابت مواد غذایی دستکاری شده‌ ژنتیکی قرار خواهد داشت و غرب و دیگر قدرت‌های بزرگ در این زمینه فقط به فکر منافع خود هستند و عمداً باعث پیشرفت و همه‌گیر شدن صنعت مواد غذایی دستکاری شده‌ ژنتیکی شده‌اند.

او می‌گوید: بشر حق انتخاب دارد تا ذهن و بدن خود را در شرایطی سالم رشد و پرورش دهد و یا راه و مسیر غرب را پیش بگیرد و جامعه‌ خود را با تغییر ژنتیکی مواد غذایی، دارو‌ها و فست فود‌ها که همانند مواد مخدر خطرناک هستند، آلوده کند. باید با این پدیده مبارزه کنیم. یک جامعه‌ مریض از نظر جسمی و ذهنی مورد علاقه‌ ما نیست.

در ادامه‌ این گزارش آمده است: دولت روسیه قرار است زمین‌هایی را چند سالی به صورت رایگان در اختیار کشاورزانی قرار دهد که قصد دارند محصولات ارگانیک کشت کنند و روسیه را تبدیل به بزرگ‌‌ترین صادر کننده‌ مواد غذایی ارگانیک کند.

این گزارش زمانی منتشر شد که کرملین اعلام کرده بود برنامه‌هایی برای مقابله با محصولات و غذاهای دستکاری شده‌ ژنتیکی دارد. این کشور راه خود را برای رسیدن به مواد غذایی طبیعی و ارگانیک ادامه می‌دهد و بر اساس خواسته‌های پوتین، تبدیل به بزرگ‌ترین تولید کننده‌ مواد غذایی ارگانیک می‌شود.

پوتین آمریکا و دیگر تولیدکننده‌های بزرگ غذا را متهم کرد که دیگر مواد غذایی سالم و با کیفیت تحویل مردم نمی‌دهد.

در این رابطه یکی از نمایندگان مجلس روسیه در سخنرانی خود اشاره کرد: روسیه نه تنها می‌تواند نیازهای آب و غذایی مردم کشورش را تأمین کند، بلکه در آینده‌ای نزدیک می‌تواند به بزرگ‌‌ترین صادر کننده‌ آب و غذای تمیز و طبیعی و با کیفیت بالا تبدیل شود، مخصوصاً این که بازار و تقاضا برای این دست از محصولات در حال رشد است.

 

در قسمتی دیگر از صحبت‌های پوتین اشاره شد که روسیه قرار است بیش‌تر به یک صادرکننده‌ مواد غذایی تبدیل شود و مواد غذایی کم‌تری را وارد کند.