مسؤول کمیته مطالبات وزارت نفت خبر داد:برگزاری مزایده باقی‌مانده اموال بابک زنجانی؛ به‌زودی

  سیدعلی‌اصغر هندی از انتشار آگهی فروش و مزایده باقی‌مانده اموال بابک زنجانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با وجود همکاری وزارت نفت هنوز هیچ اقدام مثبتی جهت پرداخت بدهی متهم نفتی صورت نگرفته است. مسؤول کمیته مطالبات وزارت نفت در گفت‌و‌گو با شانا با اشاره به این که وزارت نفت برای تسویه […]

 

سیدعلی‌اصغر هندی از انتشار آگهی فروش و مزایده باقی‌مانده اموال بابک زنجانی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با وجود همکاری وزارت نفت هنوز هیچ اقدام مثبتی جهت پرداخت بدهی متهم نفتی صورت نگرفته است.

مسؤول کمیته مطالبات وزارت نفت در گفت‌و‌گو با شانا با اشاره به این که وزارت نفت برای تسویه بدهی متهم نفتی همکاری لازم را با وی داشته است، در خصوص این که آیا بابک زنجانی غیر از اموالی که اعلام شده اموالی دیگری هم دارد، تصریح کرد: اموالی که قبل از حکم اعلام شده، تغییری نکرده است، مگر آن که درباره برخی از اموال چیزی نگفته و یا مورد شناسایی دادستانی و شرکت ملی نفت ایران قرار نگرفته باشد.

وی درباره اعلام شماره حساب جدید از سوی شرکت ملی نفت ایران هم با بیان این که تاکنون چندین شماره حساب در اختیار وی قرارداده شده است، تصریح کرد: با وجود اعلام شماره حساب‌های متعدد هیچ‌گونه اقدام عملی جهت پرداخت بدهی صورت نگرفته است.

مسؤول کمیته مطالبات وزارت نفت در این باره که چقدر به پرداخت بدهی از سوی این متهم نفتی امیدوار هستید، تصریح کرد: بستگی به آن‌ها دارد؛ وزارت نفت هرگونه همکاری با آن‌ها را جهت پرداخت بدهی‌شان انجام داده است.

هندی تأکید کرد: با وجود همکاری وزارت نفت هنوز هیچ اقدام مثبتی جهت پرداخت بدهی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این که در روزهای پایانی پارسال آگهی مزایده برخی اموال بابک زنجانی از جمله هواپیمایی، هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی و مجتمع‌های تجاری داده شده و در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: آگهی مزایده باقی‌مانده اموال بابک زنجانی نیز به‌زودی منتشر می‌شود.

هندی درباره دریافت بقیه مطالبات نفتی نیز با یادآوری این که بدهی شرکت شل به ایران پرداخت شده است، افزود: دریافت بقیه مطالبات وزارت نفت در دست مذاکره و پیگیری است و امیدواریم بتوانیم به‌زودی آن‌ها را وصول کنیم.

 

بابک زنجانی به اتهام تخلفات مالی و نپرداختن بدهی به وزارت نفت، ۹ دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد و همچنان در بازداشت به سر می‌برد.