اعلام جرم دادستان بوشهر علیه مسؤولان نفت و گاز پارس

  دادستان بوشهر از اعلام جرم علیه مسؤولان شرکت نفت‌و گاز پارس خبر داد و گفت: دادگاه رسیدگی به اتهامات این شرکت در خصوص آلودگی هوا ناشی از فازهای پارس‌جنوبی پس از تعطیلات نوروز برگزار می‌شود. علی حسن پور در حاشیه جلسه رییس قوه قضاییه با رؤسای دادگستری‌های سراسر کشور، در گفت‌وگو با مهر، با […]

 

دادستان بوشهر از اعلام جرم علیه مسؤولان شرکت نفت‌و گاز پارس خبر داد و گفت: دادگاه رسیدگی به اتهامات این شرکت در خصوص آلودگی هوا ناشی از فازهای پارس‌جنوبی پس از تعطیلات نوروز برگزار می‌شود.

علی حسن پور در حاشیه جلسه رییس قوه قضاییه با رؤسای دادگستری‌های سراسر کشور، در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به مشکلات آلودگی هوای بوشهر در اثر فعالیت فازهای پارس‌جنوبی برای شهروندان اظهارکرد: تمامی تأسیسات پارس‌جنوبی ملزم به استفاده از فیلتر کاهش آلودگی هوا هستند که تاکنون در این زمینه اقدامی انجام نداده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر ادامه‌داد: در این مورد صحبت‌هایی با مسؤولان شرکت نفت‌و گاز پارس به عنوان نماینده شرکت ملی نفت در پروژه توسعه فازهای میادین پارس جنوبی انجام شده اما آن‌‌ها معتقدند چون کار به شرکت‌های پیمانکاری واگذار شده است، مسؤولیتی در این زمینه ندارند اما از نظر دادستانی، واگذاری کار به پیمانکار نافی مسؤولیت‌های شرکت نفت‌و گاز پارس نیست و باید پاسخگو باشند.

 

وی تأکید‌کرد: دادستانی در این زمینه علیه مسؤولان شرکت نفت‌و گاز پارس اعلام جرم کرده و جلسات رسیدگی به آن پس از تعطیلات نوروز آغاز می‌شود.