بررسی چالش مشارکت بخش خصوصی در بخش سلامت

  دبیر اجرایی دومین همایش ملی نقد عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت، عنوان کرد: این همایش از مورخ ۲۲ تا ۲۳ اردیبهشت برگزار می‌شود که مهم‌ترین محور آن بررسی دستاورد‌‌ها و چالش‌های «طرح تحول سلامت»است. به گزارش مناقصه‌مزایده، امید براتی، رییس دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آستانه برگزاری دومین همایش […]

 

دبیر اجرایی دومین همایش ملی نقد عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت، عنوان کرد: این همایش از مورخ ۲۲ تا ۲۳ اردیبهشت برگزار می‌شود که مهم‌ترین محور آن بررسی دستاورد‌‌ها و چالش‌های «طرح تحول سلامت»است.

به گزارش مناقصه‌مزایده، امید براتی، رییس دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آستانه برگزاری دومین همایش ملی نقد عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت، اظهار کرد: این همایش تحت عنوان «طرح تحول سلامت، دستاورد‌‌ها و چالش‌ها» ۲۲ تا ۲۳ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار خواهد شد.

وی درباره محورهای این همایش افزود: طرح تحول سلامت، دستاورد‌‌ها و چالش‌ها، هم‌راستایی طرح تحول، برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلان، تولیت یکپارچه و یا هماهنگ نظام سلامت، پایداری و تخصیص بهینه منابع سلامت، همکاری بین بخشی و مشارکت مردم در ارتقای سلامت و چالش‌های مشارکت با بخش خصوصی در نظام ارایه خدمات سلامت جزو محورهای مهم این همایش هستند.

دبیر اجرایی دومین همایش ملی نقد عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت، یادآور شد: مدیران ارشد، سیاست‌گذاران، پژوهشگران، محققان، رؤسای دانشگاه‌ها ی علوم پزشکی و رؤسا و مدیران ارشد تمامی سازمان‌های ذی‌ربط در سیستم بهداشت و سلامت کشور جزو مخاطبان اصلی این همایش محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: رییس این همایش سیدحسن قاضی‌زاده، هاشمی، وزیر بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی و دبیر علمی سیدرضا مجد‌زاده، ریاست مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران هستند که در این همایش پنل‌های هم‌اندیشی، و نشست‌های تخصصی برگزار خواهد شد.

براتی یادآور شد: پژوهشگران، محققان و افراد علاقه‌مند می‌توانند نتایج تحقیقات و پژوهش‌های خود را در قالب مقالات علمی تا ۲۰ فرودین ماه سال ۱۳۹۵از طریق سایت http: //www.healthcongress.ir ارسال کنند.

وی افزود: مقالات منتخب به صورت پوستر در همایش فوق ارایه شده و در پایان همایش نیز به مقالات برتر جوایز ویژه‌ای تعلق خواهد گرفت

 

دبیر اجرایی دومین همایش ملی نقد عملکرد دولت یازدهم در حوزه سلامت، در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد توجه سیاست‌گذاران به مقوله سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در دولت اعتدال و تدبیر محسوب شده و پایداری منابع برای تداوم این برنامه نیز از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی طرح تحول نظام سلامت است که در این همایش مورد بحث و گفت‌و‌گو قرار خواهد گرفت.