سیر تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از زبان هاشمی رفسنجانی

    کارکنان مجمع تشخیص مصلحت با آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی در دیدار مشاوران، مدیران و کارکنان دفتر خویش در مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک سال نو، گفت: امیدوارم سالی توأم با موفقیت‌های فردی و اجتماعی برای همه‌ مردم ایران باشد. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با […]

    کارکنان مجمع تشخیص مصلحت با آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، آیت‌ا… هاشمی رفسنجانی در دیدار مشاوران، مدیران و کارکنان دفتر خویش در مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک سال نو، گفت: امیدوارم سالی توأم با موفقیت‌های فردی و اجتماعی برای همه‌ مردم ایران باشد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام در قانون اساسی، به روند تأسیس آن توسط امام اشاره کرد و گفت: در مقطعی که به خاطر اختلافات مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، بسیاری از مسایل مهم مملکتی معطل مانده بود، توسط مرحوم حاج احمد آقا مطلع شدیم که امام (ره) به فکر تأسیس نهادی جهت رفع این مشکل است.

وی افزود: به عنوان سران قوا نامه‌ای خدمت امام (ره) نوشتیم و گفتیم که اگر تصمیم شما تأسیس چنین نهادی است، خوب است زودتر انجام شود که امام راحل هم در حکمی مجمع تشخیص را تأسیس و افراد آن را مشخص کردند.

وی با بیان سیر تدریجی اعضای مجمع و ریاست آن توسط آیت‌ا… خامنه‌ای رییس‌جمهور وقت، گفت: پس از رحلت امام(ره) و انتخاب آیت‌ا… خامنه‌ای به عنوان رهبری، من رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام شدم که بعد‌ها وقتی رهبری تصمیم به اجرای بندهای مربوط به تدوین سیاست‌های کلی نظام گرفتند، حکم جدیدی دادند و از آن تاریخ به بعد جلسات مجمع تشخیص مصلحت در این ساختمان برگزار می‌شود.

هاشمی رفسنجانی، با ابراز خرسندی از عملکرد کارکنان مجمع تشخیص مصلحت گفت: همه‌ ما برای اعتلای کشور و عظمت انقلاب اسلامی تلاش می‌کنیم و باید بکوشیم که رضای خداوند را جلب کنیم.

 

در آغاز این دیدار محمد هاشمی، رییس دفتر و حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسی‌فرد، یکی از مشاورین با تبریک سال نو گزارشی از چگونگی انجام امور در دفتر و مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه کردند.