معاون وزیر ارتباطات خبر داد:احتمال تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت

  علی اصغر عمیدیان از احتمال تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت در سال جاری خبر داد. معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سؤال که آیا برای سال جدید اپراتورهای تلفن همراه، ارایه‌کنندگان اینترنت و یا شرکت پست درخواستی برای افزایش تعرفه‌های خود داشته‌اند، اظهار کرد: تا جایی که به سازمان تنظیم […]

 

علی اصغر عمیدیان از احتمال تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت در سال جاری خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سؤال که آیا برای سال جدید اپراتورهای تلفن همراه، ارایه‌کنندگان اینترنت و یا شرکت پست درخواستی برای افزایش تعرفه‌های خود داشته‌اند، اظهار کرد: تا جایی که به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مربوط است تا کنون هیچ یک از شرکت‌های ارتباطی درخواستی برای افزایش تعرفه‌های خود در سال جاری نداشته‌اند.

رییس سازمان تنظیم مقررات در عین حال تأکید کرد: البته با این وجود تعرفه برخی خدمات در سطح کلان در شورای اقتصاد تعیین می‌شود که در تصمیماتی که در این خصوص گرفته شود ما نیز به تبع تغییرات مربوطه را اعمال خواهیم کرد.

وی افزود: به عنوان مثال سال گذشته توسط این شورا برای افزایش ۶ درصدی تعرفه‌های پستی تصمیم گرفته شد.

معاون وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث تعرفه‌تلفن ثابت اشاره کرد و گفت: در خصوص تعرفه‌های مخابراتی با توجه به این‌که در این بخش در یک سال گذشته هم افزایش تعرفه‌ای نداشته‌ایم احتمال تغییر تعرفه‌ها در سال جاری وجود دارد.

 

عمیدیان یادآور شد: البته برای این تغییرات لازم است شرکت مخابرات تعهدات خود در زمینه اصلاح پروانه را انجام دهد چرا که در زمان ارتقاء پروانه شرکت ارتباطات سیار و دریافت مجوز ارایه ۳G و نسل‌های بالاتر در پروانه شرکت مخابرات ایران اصلاحاتی لحاظ شد که برای بازنگری در تعرفه‌ها لازم است این اصلاحات انجام شود.