مراحل نهایی حفاری ۵ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی

  مدیرعامل شرکت ملی حفاری به استقرار ۱۵ دستگاه حفاری خشکی و دریایی ناوگان ملی حفاری در میادین مشترک اشاره کرد و گفت: تکمیل و تحویل عملیات حفاری ۵ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی و یک حلقه چاه در میدان سهراب در مراحل نهایی است. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی […]

 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری به استقرار ۱۵ دستگاه حفاری خشکی و دریایی ناوگان ملی حفاری در میادین مشترک اشاره کرد و گفت: تکمیل و تحویل عملیات حفاری ۵ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی و یک حلقه چاه در میدان سهراب در مراحل نهایی است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: براساس سیاست‌های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران، عملیات حفاری در میادین مشترک با نگاه ویژه دنبال می‌شود.

حیدر بهمنی افزود: شرکت ملی حفاری هم اکنون در اجرای حفاری نزدیک به ۱۰۰ حلقه چاه در میادین مشترک نفتی آزادگان و یاران جنوبی، آذر، سهراب و فاز ۱۴ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی حضور فعال دارد.

وی به استقرار بیش از ۱۵ دستگاه حفاری خشکی و دریایی ناوگان ملی حفاری در میادین مشترک اشاره و اظهار کرد: تکمیل و تحویل عملیات حفاری ۵ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی و یک حلقه چاه در میدان سهراب در مراحل نهایی کار است.

بهمنی شرکت ملی حفاری در حفاری ۱۸۸ حلقه چاه در سال ۹۴ و افزایش ۱۵ درصدی تعداد چاه‌های حفر شده در این مدت در قیاس با سال قبل از آن را با وجود محدودیت‌ها، نشان دهنده عزم و اراده کارکنان پرتلاش این شرکت در راستای اجرای اقتصادی مقاومتی و پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان این‌که در زمان حاضر ۷۵ دستگاه حفاری این شرکت در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور در مدار عملیات قرار دارند، گفت: در نیمه نخست فروردین ماه امسال نیز شاهد تکمیل و تحویل ۴ حلقه چاه نفت بودیم.

وی خاطر نشان کرد: با تمهیدات به‌کار گرفته شده در سال جدید شاهد افزایش شمار دکل‌ها و تقویت ناوگان حفاری شرکت ملی حفاری و به تبع آن روند توسعه گستره عملیاتی و تکمیل به موقع پروژه‌های حفاری به خصوص در میادین مشترک خواهیم بود.