جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح:فوتبالیست‌های متخلف باید سربازی بروند

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تکذیب صدور کارت پایان خدمت برای بختیار رحمانی اعلام کرد که هیچ مورد بخشش و تغییر در شرایط سربازی فوتبالیست‌های متخلف اعمال نشده است. موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سربازی فوتبالیست‌های متخلف، خاطرنشان کرد: هیچ مورد تغییر در تنبیهات و شرایط سربازی […]

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تکذیب صدور کارت پایان خدمت برای بختیار رحمانی اعلام کرد که هیچ مورد بخشش و تغییر در شرایط سربازی فوتبالیست‌های متخلف اعمال نشده است.

موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سربازی فوتبالیست‌های متخلف، خاطرنشان کرد: هیچ مورد تغییر در تنبیهات و شرایط سربازی فوتبالیست‌های متخلف اعمال نشده و بخششی برای آن‌ها در نظر نگرفته شده است و از این رو آنان باید همانند دیگر افراد باید سربازی خود را سپری کنند که البته اکثر آن‌ها ماه‌های پایانی خدمت خود را پشت سر می‌گذارند.

وی با اشاره به افرادی که تا قبل از ۲۲ بهمن ماه سال ۹۳ خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کرده بودند، گفت: کلیه سربازانی که تا پیش از این تاریخ برای انجام خدمت سربازی مراجعه کرده بودند، مشمول بخشش اضافه خدمت قرار گرفتند. فوتبالیست‌های متخلفی که تا پیش از این تاریخ اعلام کرده بودند نیز شامل همین قانون شده و اضافه خدمتی ندارند اما آن دسته از فوتبالیست‌‌ها و افرادی که پس از این تاریخ برای سربازی اقدام کردند اگر چنان‌چه اضافه خدمت داشته باشند باید مطابق قانون آن را سپری کنند.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره وضعیت «بختیار رحمانی» بازیکن تیم تراکتورسازی تبریز و این‌که گفته می‌شود کارت پایان خدمت برای او صادر شده است، گفت: صدور کارت پایان خدمت برای این فرد را تکذیب می‌کنم. بختیار رحمانی ۶ ماه اضافه خدمت دارد و باید طبق قانون اضافه خدمتش را سپری کند. البته اگر چنان‌چه سربازان دارای حسن رفتار باشند، فرمانده آن‌ها می‌تواند درخواست بخشش دوسوم خدمت آنان را بدهد که درمورد بختیار رحمانی این درخواست صادر شده و موضوع در حال بررسی است.

کمالی با تأکید بر این‌که تاکنون تصمیمی برای بخشش اضافه خدمت این فرد گرفته نشده، خاطرنشان کرد: درخواست برای بخشش اضافه خدمت بختیار رحمانی به سپاه استان آذربایجان شرقی داده شده و پس از بررسی‌های لازم اعلام خواهد شد.

پولادی تحت هر شرایطی باید به سربازی برود

وی درباره وضعیت مهرداد پولادی فوتبالیست سربازی که از سال ۹۳ تاکنون به کشور مراجعه نکرده است، گفت: تغییری در وضعیت این فرد ایجاد نشده، پولادی اگر همان موقع همچون دیگر فوتبالیست‌‌ها وضعیت سربازی‌اش را مشخص کرده بود، امروز ماه‌ها و روزهای آخر سربازی‌اش را سپری می‌کرد اما در حال حاضر هیچ تغییری در وضعیت او ایجاد نشده و هر زمانی که وارد کشور شود، باید به سربازی برود.

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره این‌که گفته می‌شود پولادی قصد پناهندگی به کشور دیگر یا اخذ تابعیت از آن‌جا را دارد، افزود: تابعیت مضاعف دلیلی برای نرفتن به سربازی نیست و پولادی تحت هر شرایطی باید به سربازی برود.

 

کمالی در پایان با تأکید بر این‌که تفاوتی میان فوتبالیست‌های متخلف و چهره‌های مشهور با دیگر جوانان وجود ندارد، گفت: درخواست ما از رسانه‌ها این است که با ایجاد فضاسازی شرایط را به سمتی هدایت نکنند که این افراد با دیگران فرق دارند و قوانین برایشان اجرا نمی‌شود و همه در برابر قانون برابر هستند.