فاز سوم «سرزمین کهن» کلید خورد

  تصویربرداری فاز سوم سریال «سرزمین کهن» به‌کارگردانی کمال تبریزی کاری از شبکه ۳ سیما چند روزی است در دربند آغاز شده است. به گزارش مهر، پیش از این رحمان سیفی آزاد، رییس مرکز امور نمایشی سیما در گفت‌و‌گویی اعلام کرده بود که قبل از نوروز ۹۵ فاز سوم سریال «سرزمین کهن» کلید می‌خورد و […]

 

تصویربرداری فاز سوم سریال «سرزمین کهن» به‌کارگردانی کمال تبریزی کاری از شبکه ۳ سیما چند روزی است در دربند آغاز شده است.

به گزارش مهر، پیش از این رحمان سیفی آزاد، رییس مرکز امور نمایشی سیما در گفت‌و‌گویی اعلام کرده بود که قبل از نوروز ۹۵ فاز سوم سریال «سرزمین کهن» کلید می‌خورد و حالا چند روزی است که ضبط و تصویربرداری این سریال در لوکیشنی در دربند آغاز شده است.

«سرزمین کهن» ساخته کمال تبریزی است که به وقایع اجتماعی سیاسی در فاصله زمانی بین دهه ۲۰ تا ۵۰ می‌پردازد، این سریال در ابتدای پخش با اصلاحاتی مواجه و بعد پخش آن متوقف شد.

بعد از آن پخش مجدد و تولید دوباره آن هر بار به وقتی دیگر موکول می‌شد تا این‌که اواخر سال گذشته بار دیگر تولید دوباره این مجموعه بر سر زبان‌ها افتاد.

کمال تبریزی در اواخر سال گذشته با اعلام خبر کلید خوردن فاز سوم این مجموعه اعلام کرده بود که بازیگران جدیدی به این مجموعه که شخصیت‌های متعددی دارد، اضافه می‌شوند.

با این حال از میان بازیگران اصلی این مجموعه شهاب حسینی در فاز سوم حضور ندارد و بازیگر دیگری جایگزین وی شده است.

از جمله بازیگران این مجموعه پر شخصیت می‌توان به نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، حسن پورشیرازی، فرشته صدر عرفایی، جعفر دهقان، امیر آقایی، شبنم قلی‌خانی، الهام حمیدی، ثریا قاسمی، علی شادمان، پژمان بازغی، هنگامه قاضیانی، میتراحجار، پرویز پورحسینی، حسین محجوب، بیتا فرهی، هومن سیدی، مهرداد ضیایی، لیلا زارع، آشا محرابی، محسن تنابنده، جواد عزتی، رسول نقوی، شیوا بلوچی، متین حیدرنیا، امین رحیمی، درشن سینک، بهرام کمیجانی، فریبرز گرم رودی و… اشاره کرد.

«سرزمین کهن» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه ۳ سیماست که در قالب الف ویژه مراحل تولید خود را در ۳ فاز پشت سر می‌گذارد.

این مجموعه به‌کارگردانی کمال تبریزی و نویسندگی علیرضا طالب‌زاده تاریخ سیاسی- اجتماعی ایران از سال ۱۳۲۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی را در بستر زندگی یک پسربچه به نام رهی بررسی می‌کند.

 

سریال «سرزمین کهن» پس از پخش چند قسمت آن از شبکه ۳ با اعتراض بختیاری‌ها از آنتن خداحافظی کرد. آن‌ها برخی از دیالوگ‌‌ها و شخصیت‌پردازی‌های این اثر را توهین به قوم بختیاری می‌دانستند.