درگیری لفظی پیروانی و دبیر فدراسیون فوتبال

  مدیر تیم ملی فوتبال ایران و دبیر فدراسیون در برنامه زنده تلویزیونی با همدیگر درگیری لفظی پیدا کردند و کار به جایی رسید که افشین پیروانی ضرب‌المثل تندی را علیه علیرضا اسدی به‌کار برد. به گزارش مهر، افشین پیروانی درباره مشکلات تیم ملی گفت: متأسفم که باید درباره الزامات اولیه تیم ملی صحبت کنم. […]

 

مدیر تیم ملی فوتبال ایران و دبیر فدراسیون در برنامه زنده تلویزیونی با همدیگر درگیری لفظی پیدا کردند و کار به جایی رسید که افشین پیروانی ضرب‌المثل تندی را علیه علیرضا اسدی به‌کار برد.

به گزارش مهر، افشین پیروانی درباره مشکلات تیم ملی گفت: متأسفم که باید درباره الزامات اولیه تیم ملی صحبت کنم. ما حتی اگر تمام البسه و زمین را هم برای تیم ملی فراهم کنیم، تازه به جایی می‌رسیم که سایر رقیبان سال‌هاست آن‌جا هستند.

وی افزود: برای بازی با هندوستان، تا ۲۴ ساعت قبل از شروع تمرین تیم ملی نمی‌دانستیم زمین تمرین ما کجاست. حتی مدیر تیم هندوستان خیلی ناراحت بود که زمین کمپ را به آن‌ها دادیم چون زمین کیفیت مناسبی نداشت. حتی مدیر تیم عمان هم گفت که یک دقیقه هم روی زمین شماره یک کمپ تمرین نمی‌کنیم. متعجبم چطور دوستان می‌گویند تیم ملی زمین دارد و از این لحاظ مشکلی نداریم.

مدیر تیم ملی تأکید کرد: در نهایت ما به زمین نفت رفتیم و طول زمین ۲۰ متر کوچک بود. خیلی از مسؤولان نمی‌دانند زمینی که تمرین کردیم، کجا هست. می‌گویند چرا زمین دستگردی را به تیم ملی نمی‌دهند؛ این زمین را ۶ ماه پیش به تیم‌های سوریه و عراق دادند.

پیروانی تأکید کرد: اگر کی‌روش گلایه می‌کند، به این خاطر است که پیراهن بازیکنان تیم ملی را بعد از بازی می‌گیرند و می‌شویند و دوباره به بازیکنان می‌دهند. این مشکلات آزاردهنده است. الان اگر تیم ملی بخواهد اردویی را تشکیل بدهد، زمین ما همان کمپ است.

وی افزود: آیا این‌که تیم ملی امکانات اولیه را می‌خواهد، زیاده‌خواهی است؟ چرا رضا قوچان‌نژاد باید با پرواز معمولی به ایران بیاید و همین مسأله باعث مصدومیتش شود؟

پیروانی که مهمان حضوری برنامه ۹۰ بود، درباره صحبت‌های سجادی و اسدی مبنی بر این‌که زمین کمپ مشکل خاصی ندارد، گفت: توقع من از آقای سجادی این بود که زمین بیش‌تر دیده می‌شد. این یعنی این‌که ما دروغ می‌گوییم. اگر زمین شرایطش خوب بود، دنبال این نبودیم که بهانه بیاوریم.

وی افزود: درباره صحبت‌های دبیر فدراسیون باید بگویم مشکلاتی بین اسدی و تیم ملی هست. سجادی منطقی صحبت می‌کند و حرفش را قبول می‌کنم ولی اسدی بهتر است به عنوان دبیر کل، منطقی تر صحبت کند و جوری باشد که دوستی پابرجا بماند. اسدی علیه من مصاحبه کرد و گفت بهتر است من کارم را بکنم. خب یکی از کارهای من همین است که پیگیر امکانات تیم ملی باشم.

وی تصریح کرد: قبول دارم اخلاق کی روش تند است و زود عصبانی می‌شود ولی چرا برایش امکانات را فراهم نمی‌کنیم.

بعد از این صحبتها، علیرضا اسدی روی خط برنامه نود آمد و گفت: ما هیچ موقع راجع به بحث تیم ملی، وارد مباحث فنی نشدیم مگر در مواردی که در حیطه اختیارات دبیر فدراسیون وجود دارد ولی دوستان بعضی مواقع این حوزه‌ها را با هم قاطی می‌کنند.

وی گفت: از صبح تا شب در فدراسیون تمام مشکلات را به جان می‌خریم تا بازیکنان تیم ملی راحت باشند. می‌دانم با ایده‌آل‌ها فاصله داریم. مگر قرار است تمام نظر‌ها یکسان باشد؟ من اصلاً مصاحبه‌ای مبنی بر این‌که لباس تیم ملی چه باشد، نداشتم. برای زمین تیم ملی به شیرازی نامه زدیم و ۴۳ زمین را به ما معرفی کردند. زمین شماره یک کمپ دربست در اختیار تیم ملی است و هیچ تیم دیگری اجازه ندارد آن‌جا تمرین کند.

بعد از این صحبت‌ها، پیروانی گفت: بهتر است اسدی تعامل بیش‌تری داشته باشد. او در نشست اول خود با کی روش گفته من شما را از نظر فنی قبول ندارم. مردم بدانند اختلاف کی‌روش با اسدی از اینجا شروع شده است. مگر در اولین نشست باید این صحبت‌ها مطرح شود؟

مدیر تیم ملی تصریح کرد: شما وقتی با گاردگیری برای کی روش جلو آمده‌اید، خب جوابتان را هم می‌گیرید. کی روش که نمی‌خواهد زمین تیم ملی را برای خودش ببرد؟ کی روش زمانی که قراردادش را امضا کرده بود، داشتن زمین خوب یکی از درخواست‌هایش بود.

اسدی بعد از صحبتهای پیروانی مجدداً روی خط برنامه آمد و خطاب به پیروانی گفت: شما که در این جلسه من با کی روش نبودید. من هم سنم از شما بالاتر است و هم سابقه اجرایی. در آن جلسه هیچ موقع اینطور صحبت نکردیم. شما پیش داوری می‌کنید.

وی افزود: شما به عنوان یک فرد تحصیلکرده حتی یکبار به من مراجعه نکردی تا حقیقت را متوجه شوید. خواهش من به عنوان یک برادر کوچک‌تر این است که وقتی تمام صحبت‌ها را نشنیده‌اید، قضاوت نکنید.

دبیر فدراسیون فوتبال سپس در واکنش به درخواستی مجری برنامه ۹۰ برای قطع صحبت‌هایش، گفت: ما هم می‌خواهیم تیم ملی موفق باشد. مگر امکانات در فدراسیون هست که ما دریغ کنیم.

پیروانی که اصرار داشت اسدی اول خداحافظی کند تا جوابش را بدهد، گفت: آقای اسدی! «شیر دهنتان را سوزانده، ماست را فوت می‌کنید.» شما دو مدل حرف زدید. در هر صورت یا کی روش دروغ می‌گوید یا شما. وظیفه همه است به عنوان یک سرباز در خدمت تیم ملی باشند. شما که فوتبالیست بوده‌ای، می‌روی این زمین را می‌بینی و می‌گویی این زمین به درد می‌خورد. پس یعنی ما دروغ می‌گوییم؟

 

مدیر تیم ملی در پایان گفت: اسدی چند سال است تقاضا دارد بیاید در این برنامه صحبت کند. خب وی را بیاورید تا ببینیم صحبتشان چیست.