پالایش مسیر هدفمندی با صفر کردن درصد خطا در حذف دهک‌های پردرآمد

    رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تأکید بر این‌که سیستم جامع اطلاعاتی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد در اختیار دولت قرار دارد، گفت: با مشخص شدن دهک‌های واجد شرایط برای حذف از دریافت یارانه درصد اشتباه در اجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی به صفر می‌رسد. به گزارش خانه ملت، غلامرضا تاجگردون با […]

 

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تأکید بر این‌که سیستم جامع اطلاعاتی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد در اختیار دولت قرار دارد، گفت: با مشخص شدن دهک‌های واجد شرایط برای حذف از دریافت یارانه درصد اشتباه در اجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی به صفر می‌رسد.

به گزارش خانه ملت، غلامرضا تاجگردون با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ کل کشور، گفت: سیستم جامع اطلاعاتی برای شناسایی دهک‌های پردرآمد در اختیار دولت قرار دارد؛ از این رو انتظار ما تسریع در حذف سه دهک بالا از دریافت یارانه نقدی برابر قانون است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که مشخص شدن دهک‌های واجد شرایط برای حذف از دریافت یارانه نقدی درصد اشتباه در اجرای عملیات پالایش مسیر هدفمندی را به صفر می‌رساند، افزود: در صورتی که خطایی در مسیر حذف برخی دهک‌ها از دریافت یارانه صورت بگیرد با اعتراض فرد یا افراد مورد نظر مشکل قابل پیگیری و رفع است.

شاخص‌های شفافی برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی درنظرگرفته شده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به شاخص‌های مدنظر گرفته شده برای حذف دهک‌های پردرآمد از دریافت یارانه نقدی، تصریح کرد: با شفاف بودن شاخص‌ها از جمله مالیات یا درآمد افراد امکان خطا در این برهه و این فاز عملیاتی ناچیز است.

تاجگردون با بیان این‌که اطلاعات پایه دولت برای شناسایی دهک‌های بالای جامعه به روز و کارآمد است، افزود: انتظار ما از دولت عمل به قانون و پالایش مسیر هدفمندی است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تمامی شرایط برای عمل به قانون از سوی دولت در خصوص حذف ۳ دهک پردرآمد از دریافت یارانه نقدی فراهم است، از این رو باید تا پایان سال جاری منتظر خبرهای در خصوص حذف این دهک‌های یاد شده باشیم.

در صورت تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی براساس مصوبه کمیسیون تلفیق سه دهک برخوردار و پردرآمد جامعه در سال آینده از دریافت یارانه نقدی حذف خواهند شد و منابع آزاد شده به رونق تولید و اشتغال جوانان با اولویت طبقات آسیب‌پذیر جامعه اختصاص خواهد یافت.

لازم به ذکر است؛ ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل حذف ۳ دهک بالای در آمدی آزاد می‌شود که به امر تولید و اشتغال جوانان با اولویت اقشار آسیب‌پذیر اختصاص خواهد یافت.

 

گفتنی است، کمیسیون تلفیق در روزهای پایانی سال گذشته مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن افرادی که در سال بالای ۳۵ میلیون تومان در آمد داشته باشند از دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.