رییس سازمان بازرسی کل کشور‌:قراردادهای جدید نفتی ۱۳ ایراد داشت

  ‌رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قراردادهای جدید نفتی ۱۲ الی ۱۳ ایراد داشت که خوشبختانه وزارت نفت به پیشنهادات ما برای رفع این ایرادات تمکین کرد. به گزارش اکونیوز، ناصر سراج در خصوص آخرین وضعیت بررسی قراردادهای جدید نفتی در جمع خبرنگاران اظهار ‌کرد: به‌نظر ما در این قرارداد‌‌ها ایراداتی وجود داشت که […]

 

‌رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قراردادهای جدید نفتی ۱۲ الی ۱۳ ایراد داشت که خوشبختانه وزارت نفت به پیشنهادات ما برای رفع این ایرادات تمکین کرد.

به گزارش اکونیوز، ناصر سراج در خصوص آخرین وضعیت بررسی قراردادهای جدید نفتی در جمع خبرنگاران اظهار ‌کرد: به‌نظر ما در این قرارداد‌‌ها ایراداتی وجود داشت که آن‌‌‌ها را به رؤسای ۳ قوه منعکس کردیم.

وی ادامه ‌داد: اخیراً نیز با آقای زنگنه وزیر نفت و معاونین وی جلسه‌ای برگزار کردیم که خوشبختانه وزارت نفت تمکین کرد و قرار شد پیشنهادات ما را در قرارداد‌‌ها بگنجانند و اصلاح کنند، لذا بعید می‌دانم این پیشنهادات عملی شود مشکلی پیش آید.

به ‌گفته رییس سازمان بازرسی کل کشور ایرادات موجود در این قراردادهای نفتی حدود ۱۲ الی ۱۳ مورد بود.

سراج همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت از شرکت خودروسازی سایپا اظهار کرد: در خصوص این پرونده در حال اقدام هستیم و هنوز پرونده تکمیل نشده است.

وی توضیح داد: این موضوع بیش‌تر در رابطه با ثبت‌نام‌هایی است که از مردم پول دریافت کردند اما تعهدات خود را ایفا نکردند. پیش از عید و در زمان دهه فجر حدود ۹ هزار و ۵۰۰ مورد‌ ثبت‌نام انجام شده بود که از این تعداد حدود ۹ هزار مورد تحویل داده شد و تعداد کمی باقی مانده که در حال پیگیری هستیم.

سراج در رابطه با آخرین وضعیت دکل نفتی گفت: این پرونده به دادسرا ارسال شده است و دادسرا در حال رسیدگی است.

 

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که سازمان بازرسی بر مزایده اموال بابک زنجانی نظارت می‌کند یا خیر، گفت: این موضوع در اختیار دادستانی است و خوشبختانه وزارت نفت و دادستانی با یکدیگر ارتباط خوبی دارند و اموال پس از قیمت‌گذاری پروسه مزایده را طی می‌کند.