رییس سازمان فضایی ایران خبر داد:واگذاری کاربردهای ماهواره‌های سنجشی به بخش خصوصی

  محسن بهرامی از آمادگی واگذاری داده‌های سنجش از راه دور به بخش خصوصی خبر داد و افزود: بخش خصوصی می‌تواند در حوزه کاربرد فن‌آوری فضایی به ویژه سنجش از راه دور، به ارایه خدمت بپردازد. به گزارش مهر، رییس سازمان فضایی از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت […]

 

محسن بهرامی از آمادگی واگذاری داده‌های سنجش از راه دور به بخش خصوصی خبر داد و افزود: بخش خصوصی می‌تواند در حوزه کاربرد فن‌آوری فضایی به ویژه سنجش از راه دور، به ارایه خدمت بپردازد.

به گزارش مهر، رییس سازمان فضایی از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان فضایی ایران با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سازمان محیط زیست خبر داد و اظهار داشت: زمینه فعال‌تر شدن بخش خصوصی فراهم شده و در این راستا آمادگی همه نوع همکاری با بخش خصوصی وجود دارد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به فعال‌تر شدن بخش خصوصی در حوزه کاربردهای فن‌آوری فضایی ادامه داد: باید بازار کسب و کار را فراهم کنیم تا بخش خصوصی مطمئن شود کسب و کار پایداری در این حوزه دارد.

بهرامی، سیاست کلان دولت را ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده ندانست و گفت: بخش خصوصی به دنبال ساخت ماهواره است، در حالی که باید از پروژه‌های بزرگ خارج و در بخش توسعه محصول و فن‌آوری فضایی ورود کند. به ویژه که حجم زیادی از اطلاعات موجود است که می‌تواند توسط بخش خصوصی رمزگشایی شود.

 

وی از دیگر برنامه‌های سازمان فضایی ایران را ارتباط بیش‌تر و مستمر با دانشگاه‌ها و کمک به دانشجویان تحصیلات تکمیلی به عنوان فعال بخش خصوصی دانست و گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند در مراکز رشد به این امر کمک کنند و فقط لازم است فضای کسب و کار را طراحی کرد.