فرماندهی سایبری ارتش آمریکا: توان سایبری ایران رو به افزایش است

  دریادار مایکل راجرز تصریح کرد که روسیه و چین بزرگ‌ترین تهدید امنیت سایبری برای آمریکا به حساب می‌آیند و توانمندی سایبری ایران رو به افزایش است. به گزارش فارس، مایکل راجرز که مسؤولیت فرماندهی سایبری ارتش آمریکا را برعهده دارد می‌گوید که روسیه و چین بزرگ‌ترین تهدید امنیت سایبری برای آمریکا به حساب می‌آیند […]

 

دریادار مایکل راجرز تصریح کرد که روسیه و چین بزرگ‌ترین تهدید امنیت سایبری برای آمریکا به حساب می‌آیند و توانمندی سایبری ایران رو به افزایش است.

به گزارش فارس، مایکل راجرز که مسؤولیت فرماندهی سایبری ارتش آمریکا را برعهده دارد می‌گوید که روسیه و چین بزرگ‌ترین تهدید امنیت سایبری برای آمریکا به حساب می‌آیند و ایران در تلاش برای افزایش قابلیت‌های سایبری خود است و هزینه بیش‌تری را صرف این مورد می‌کند.

وی به کمیته نیروهای مسلح سنا گفت در حالی که آمریکا در مجموع قدرت نظامی بیش‌تری در مقایسه با ۳ کشور مذکور دارد، شکاف آمریکا با روسیه، چین و ایران در زمینه جنگ سایبری کم‌تر شده است.

راجرز تصریح کرد که فرماندهی سایبری آمریکا در حال به دست آوردن پیشرفت‌هایی در زمینه ایجاد تیم‌های سایبری است و تا سپتامبر ۲۰۱۸، ۱۳۳ تیم عملیات سایبری دارد که به صورت کامل به صورت عملیاتی درمی‌آید.

وی در ادامه افزود که تقریباً ۱۰۰ تیم از قبل در حال انجام عملیات‌ در فضای سایبری هستند.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا استفاده از جنگ تهاجمی سایبری در عراق و سوریه را تقویت کرده است و درصدد است فرماندهی سایبری را به یک فرماندهی نظامی کامل و مستقل ارتقا دهد.

 

طبق گزارش دفتر محاسبات دولتی، آمریکا طرح عملیات احتمالی در مواقع حملات سایبری گسترده ندارد.