رمزگذاری کامل داده‌ها به واتس‌اپ افزوده شد

  طراحان برنامه گپ واتس اپ می‌گویند از این پس تمامی داده‌های رد و بدل شده توسط کاربران و مشترکان خدمات خود را به‌طور کامل رمزگذاری می‌کنند تا امنیت و حریم شخصی آن‌ها محفوظ بماند. به گزارش فارس به نقل از وایرد، واتس اپ هم اکنون حدود یک میلیارد نفر کاربر دارد و با اعمال […]

 

طراحان برنامه گپ واتس اپ می‌گویند از این پس تمامی داده‌های رد و بدل شده توسط کاربران و مشترکان خدمات خود را به‌طور کامل رمزگذاری می‌کنند تا امنیت و حریم شخصی آن‌ها محفوظ بماند.

به گزارش فارس به نقل از وایرد، واتس اپ هم اکنون حدود یک میلیارد نفر کاربر دارد و با اعمال این تغییرات تماس‌های تلفنی، عکس‌ها و ویدیوهای رد وبدل شده توسط آنان رمزگذاری خواهد شد.

برایان آکتون و جان کوم دو مؤسس واتس‌اپ از کاربران خواسته‌اند با بارگذاری آخرین نسخه از برنامه یاد شده از خدمات رمزگذاری داده‌ها استفاده کنند. خدمات یاد شده بر روی انواع گوشی‌ها اعم از اندروید، آیفون، ویندوز فون و… در دسترس است.

رمزگذاری کامل داده‌های واتس‌اپ موجب می‌شود تا حتی کارکنان شرکت سازنده این برنامه هم نتوانند به داده‌های مشترکان دسترسی داشته باشند و حتی صدور حکم دادگاه یا فشار پلیس هم نمی‌تواند برای افشای داده‌های شخصی کاربران کارساز باشد.

 

کارشناسان معتقدند با اعمال این تغییرات ممکن است درگیری حقوقی جدی میان پلیس آمریکا و مدیران واتس‌اپ به وجود بیاید و آنان به بهانه حفظ امنیت ملی و مقابله با تروریسم درصدد دسترسی به داده‌های شخصی کاربران بربیایند.