تاریخ به مزایده می رود

    معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیا از هدفگذاری این مجموعه برای واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی کشور در سال ۹۵ خبر داد. به گزارش ایسنا، علی کاظمی گفت: با توجه به این‌که در سال ۹۴ استقبال خوبی در مقایسه با گذشته از واگذاری بناهای تاریخی شد و به نوعی صندوق احیا توانست چند برابر کل سال‌های […]

 

 

معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیا از هدفگذاری این مجموعه برای واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی کشور در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی کاظمی گفت: با توجه به این‌که در سال ۹۴ استقبال خوبی در مقایسه با گذشته از واگذاری بناهای تاریخی شد و به نوعی صندوق احیا توانست چند برابر کل سال‌های قبل از آن، بناهایی را به سرمایه‌گذاران واگذار کند، بنابراین در هدفگذاری‌های سال جاری خود، واگذاری ۱۵۰ بنای تاریخی را پیش‌بینی و تلاش می‌کنیم تا به این مهم دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما برای این هدفگذاری تقریباً هر ماه مزایده‌هایی را برگزار خواهیم کرد و در هر مزایده تعدادی از بناهایی که مطالعات اقتصادی آن‌‌ها انجام شده است و همه شرایط لازم را دارند، واگذار خواهیم کرد. در پایان این ماه یا اوایل ماه آینده قرار است صندوق احیا، ۲۰ بنای جدید را وارد فرایند واگذاری کند که این بنا‌‌ها در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان قرار دارند.

او تأکید کرد: سایر بناهایی که در اختیار صندوق است و بناهایی که از طریق هیأت محترم دولت در اختیار صندوق قرار خواهند گرفت، نیز بلافاصله به ترتیب براساس شرایط بنا و میزان پیشرفت مطالعات اقتصادی در ردیف واگذاری‌های جدول زمان‌بندی ماهانه صندوق قرار خواهند گرفت.

معاون سرمایه‌گذاری صندوق احیا با بیان این‌که با توجه به شرایط کشور و جذابیتی که بحث واگذاری و احیای بناهای تاریخی دارد، امیدواریم که بتوانیم با حمایت مسؤولان دولتی و استان‌های مختلف کشور در تحقق هدفگذاری خود موفق باشیم، ادامه داد: ما برای تحقق این هدفگذاری فعالیت‌هایی نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که از جمله آن گسترش فعالیت‌های تبلیغاتی صندوق احیا و همینطور ایجاد هماهنگی‌های بیش‌تر با استان‌ها و فعال شدن بیش از پیش ادارات کل میراث فرهنگی برای معرفی ظرفیت‌های بخش احیای بناهای تاریخی است.

به گفته‌ وی، نشست‌های مشترک با سرمایه‌گذاران و برندهای شناخته شده گردشگری نیز از جمله برنامه‌های جدی این صندوق برای توسعه فعالیت‌های صندوق احیا در سال ۹۵ خواهد بود.

 

کاظمی با اشاره به تأکید مسؤولان کشوری برای لزوم رونق واگذاری‌ها از طریق صندوق احیا، گفت: برای این اتفاق مهم نیز حرکتی را برای فعالسازی برخی از ظرفیت‌های قانونی صندوق احیا در بحث واگذاری‌ها آغاز کرده‌ایم که بتوانیم در کنار بحث واگذاری بناهای تاریخی برای احیاء از ظرفیت دیگر حوزه‌های سرمایه‌گذاری هم استفاده کنیم.