آغازطرح خریدکالای ایرانی برای بازنشستگان

  رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی از آغاز ثبت‌نام کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای بازنشستگان این سازمان از روز شنبه در شعب بانک رفاه خبر داد. علی اصغر بیات در گفت‌و‌گو با مهر گفت: این طرح شامل بازنشستگانی می‌شود که حقوق آن‌‌ها کم‌تر از یک‌ونیم میلیون تومان است. به گفته […]

 

رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی از آغاز ثبت‌نام کارت اعتباری خرید کالای ایرانی برای بازنشستگان این سازمان از روز شنبه در شعب بانک رفاه خبر داد.

علی اصغر بیات در گفت‌و‌گو با مهر گفت: این طرح شامل بازنشستگانی می‌شود که حقوق آن‌‌ها کم‌تر از یک‌ونیم میلیون تومان است.

به گفته وی، بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند از روز شنبه با مراجعه به شعب بانک رفاه که حقوق خود را دریافت می‌کنند نسبت به ثبت نام کارت اعتباری خرید کالای ایرانی اقدام کنند.

رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به این‌که سهمیه ارایه کارت اعتباری خرید کالای ایرانی ۳۵۰ هزار نفر است، توضیح داد: بازنشستگان از ۳ تا ۶ میلیون تومان می‌توانند برای خرید کالای تولیدات داخل کارت اعتباری دریافت کنند که اقساط این کارت ۲۴ ماهه با نرخ سود ۱۲ درصد است.

بیات با تأکید بر این‌که در حال حاضر یک‌میلیون و ۴۴۹ هزار نفر از بازنشستگان تحت پوشش تأمین اجتماعی کم‌تر از یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرند، تصریح کرد: دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کل بازنشستگان تأمین اجتماعی است.

وی با اشاره به این‌که در مراحل بعدی بازنشستگان بیش‌تری می‌توانند از کارت اعتباری خرید کالای ایرانی استفاده کنند، اظهار کرد: این طرح به منظور کمک به تولیدکنندگان داخلی اجرایی می‌شود و تعدادی فروشگاه نیز برای خرید بازنشستگان به آن‌‌ها معرفی خواهند شد و این افراد باید طی ۳ ماه نسبت به خرید کالا از این فروشگاه‌ها اقدام کنند.

به گفته رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی، دستورالعمل اجرایی شدن این طرح به تمامی شعب ارسال شده و بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به شعبی که حقوق دریافت می‌کنند، نسبت به ثبت نام و دریافت آن اقدام کنند.

بیات افزود: این کارت اعتباری در مدت کوتاهی به بازنشستگان ارایه می‌شود.

 

این طرح براساس تفاهم کانون عالی بازنشستگان و بانک رفاه اجرایی می‌شود.