معاون وزیر صنعت:شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی فراهم است

  مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: در قالب ال‌سی داخلی همه شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی در کشور فراهم است. به گزارش ایسنا، علی یزدانی در بازدید از شهرک صنعتی میناب، هدف از حضور در هرمزگان را شناخت بیش‌تر مسایل و مشکلات شهرک‌ها، نواحی صنعتی و صنایع […]

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد: در قالب ال‌سی داخلی همه شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی در کشور فراهم است.

به گزارش ایسنا، علی یزدانی در بازدید از شهرک صنعتی میناب، هدف از حضور در هرمزگان را شناخت بیش‌تر مسایل و مشکلات شهرک‌ها، نواحی صنعتی و صنایع کوچک و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در هرمزگان عنوان کرد.

وی با بیان این مطلب که شرق هرمزگان در مقایسه با غرب این استان از توسعه‌یافتگی صنعتی کم‌تری برخوردار است، گفت: امیدواریم شهرک صنعتی میناب در سال جدید با همت مسؤولان به یکی از شهرک‌های خوب استان تبدیل شود.

یزدانی با اشاره به نام‌گذاری امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل توسط رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال جاری شرق هرمزگان شاهد پویایی بیش‌تر در حوزه صنعت و تکمیل زیر ساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

یزدانی با تأکید بر همراهی و کمک شورای برنامه‌ریزی میناب، افزود: امیدواریم در زمینه رونق اشتغال و معیشت مردم که یکی از مهم‌ترین امور و مورد تأکید مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور است گام‌های محکمی در میناب به عنوان دومین شهرستان بزرگ هرمزگان برداشته شود.

وی گفت: صنعت یکی از حوزه‌هایی است که می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بهترین مکان برای استقرار صنعت نیز شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی است.

یزدانی به مشوق‌های ایجاد شده در شهرک‌های صنعتی اشاره و اظهار کرد: در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی علاوه بر تأمین امنیت، در شهرک‌های صنعتی تمام زیر ساخت‌ها برای حضور سرمایه‌گذاران است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با بیان این که حمایت از سرمایه‌گذاران به واسطه ضمانت‌ها، مراجعه به سیستم بانکی را کاهش می‌دهد، افزود: در قالب ال‌سی داخلی همه شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی در کشور فراهم است.

یزدانی گفت: رونق شهرک‌های صنعتی شامل دو بخش است که یک بخش به همت مسؤولان استان و شهرستان بستگی دارد و بخش دیگر نیز مربوط به وزارت صنعت است که شامل معافیت‌های مالیاتی در شهرک‌‌‌ها است که با جدیت پیگیری می‌شود.

وی همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه‌ها با بنیاد شهید و کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: این دو نهاد براساس تفاهم‌نامه، دو تا ۵ سال از مبحث تأمین اجتماعی را که سهم کارفرما است پرداخت می‌کنند.

وی با بیان این که مشوق‌هایی برای رونق اشتغال در شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته شده است، افزود: مشوق‌هایی وجود دارد که با تحقق برنامه ششم با استفاده از فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاهی و طرح سرباز صنعت و مأمورانی که از نیروهای مسلح به خدمت گرفته می‌شوند کمک فراوانی به شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید با ذکر این مطلب که همه شرایط برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی کشور فراهم است، اظهار کرد: امید است در سال جاری با تکمیل زیرساخت‌ها در میناب شاهد جذب سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت باشیم.

یزدانی با بیان این مطلب که در جهت تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی میناب تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است، گفت: تا پایان سال جاری شاهد استقرار بیش‌تر صنایع در این شهرک خواهیم بود.

وی تدابیر ویژه را شامل تکمیل زیرساخت‌ها ذکر کرد و افزود: در حال حاضر شهرستان میناب ۳ ناحیه و شهرک صنعتی مصوب دارد که هیچ‌کدام مشکل زیر ساختی ندارند و هدایت سرمایه‌گذاران به این نواحی و شهرک‌‌‌ها در دستور کار است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مهم‌ترین مشکل واحدهای مستقر در شهرک صنعتی میناب را سرمایه در گردش دانست و گفت: با صدور ضمانت‌نامه توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، مشکل سرمایه در گردش این واحد‌‌‌ها رفع می‌شود.

وی اظهار کرد: صدور ضمانت‌نامه با نرخ یک درصد سود در سال است که این کمک بزرگی برای سرمایه‌گذاران است که با استفاده از این ضمانت‌نامه بتوانند مشکلات سرمایه در گردش خود را حل کنند.

 

شهرک صنعتی میناب مصوبه سال ۶۹ است که با مساحت ۱۰۰ هکتار در شمال شهرستان میناب قرار دارد.