افشاگری اوراق پاناما از «امپراتوری» حاکم امارات در انگلیس

     نشریه انگلیسی دیلی میل با استناد به اسناد فاش شده از شرکت پانامایی «موساک فونسکا» گزارش داد، شیخ خلیفه بن‌زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی، توانسته یک امپراتوری ۱٫۲ میلیارد پوندی در لندن برای خود رقم بزند. به گزارش ایلنا، روزنامه دیلی میل گزارش داد، شیخ خلیفه‌بن‌زایدآل‌نهیان، با استفاده از شرکت‌های خارجی […]

     نشریه انگلیسی دیلی میل با استناد به اسناد فاش شده از شرکت پانامایی «موساک فونسکا» گزارش داد، شیخ خلیفه بن‌زاید آل نهیان، حاکم امارات متحده عربی، توانسته یک امپراتوری ۱٫۲ میلیارد پوندی در لندن برای خود رقم بزند.

به گزارش ایلنا، روزنامه دیلی میل گزارش داد، شیخ خلیفه‌بن‌زایدآل‌نهیان، با استفاده از شرکت‌های خارجی مورد حمایت شرکت حقوقی موساک فونسکا که در بطن افشاگری‌های اخیر مشهور به «پانامالیکس» یا «اوراق پاناما» قرار داشته، توانسته یک امپراتوری در انگلیس با اموالی به ارزش ۱٫۲ میلیارد پوند بسازد.

اموال حاکم امارات در مرکز لندن شامل ساختمان فروشگاه‌های زنجیره‌ای BHS در خیابان آکسفورد و اموال و دارایی‌های دیگری در میدان برکلی، می‌فیر می‌شود.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، در مجموع ۹۰ عنوان سند مربوط به شرکت‌هایی بوده‌اند که حاکم امارات مالک آن‌هاست اما نام وی در اکثر سند‌ها حذف شده است.

 

بر اساس رسوایی اخیر مربوط به اوراق پاناما شیخ خلیفه تنها یکی از انبوه چهره‌ها و مقام‌هایی است که توانسته‌اند به لطف شرکت پانامایی موساک فونسکا به‌طور ناشناس به خریداری اموال و تأسیس شرکت بپردازند.