از بین رفتن زودهنگام بیماران روماتیسمی که سیگاری هستند

  طبق یک مطالعه جدید، سیگار کشیدن موجب افزایش احتمال مرگ زودهنگام در افراد مبتلا به آرتریت روماتویید یا روماتیسم مفصلی می‌شود. به گزارش مهر، طبق مطالعه محققان دانشگاه منچستر انگلستان، سیگار کشیدن احتمال مرگ زودهنگام در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی را افزایش می‌دهد، اما ترک سیگار به شکل قابل توجهی موجب کاهش این […]

 

طبق یک مطالعه جدید، سیگار کشیدن موجب افزایش احتمال مرگ زودهنگام در افراد مبتلا به آرتریت روماتویید یا روماتیسم مفصلی می‌شود.

به گزارش مهر، طبق مطالعه محققان دانشگاه منچستر انگلستان، سیگار کشیدن احتمال مرگ زودهنگام در افراد مبتلا به روماتیسم مفصلی را افزایش می‌دهد، اما ترک سیگار به شکل قابل توجهی موجب کاهش این ریسک می‌شود.

دبوراه سیمونز، عضو تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این تحقیق نشان می‌دهد ریسک مرگ زودهنگام در افرادی که سیگار را ترک می‌کنند به تدریج کاهش می‌یابد.»

این تیم تحقیق با بررسی داده‌های به‌دست آمده از بیماران مبتلا به آرتریت روماتویید در انگلستان دریافتند بیماران سیگاری دو برابر بیش‌تر از افرادی که سیگار نمی‌کشیدند زودهنگام از بین رفته بودند .

به گفته این محققان، ریسک مرگ زودهنگام در بین افرادی که سیگارشان را ترک کرده بودند مشابه با کسانی بود که هیچ وقت سیگار نکشیده بودند.

در مطالعات قبلی مشخص شده بود که سیگار کشیدن در پیشرفت بیماری آرتریت روماتویید نقش دارد.

به گفته این تیم تحقیق، افراد مبتلا به آرتریت روماتویید در معرض مرگ ناشی از سایر مشکلات سلامت نظیر بیماری قلبی، سرطان، عفونت شدید و بیماری‌های تنفسی قرار دارند.