با امضای قرارداد یک میلیارد یورویی،نوسازی شبکه مخابراتی کشور به پیمانکار بین‌المللی سپرده شد

  رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران از تأمین تجهیزات برای نوسازی شبکه مخابراتی کشور مبتنی بر تکنولوژی NGN-IMS، توسط دومین تأمین کننده بین‌المللی تجهیزات ارتباطی خبر داد. سیدمصطفی سیدهاشمی در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به قرارداد یک میلیارد یوروریی منعقد شده برای تأمین تجهیزات شبکه مخابراتی کشور با دومین تأمین کننده تجهیزات مخابراتی […]

 

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران از تأمین تجهیزات برای نوسازی شبکه مخابراتی کشور مبتنی بر تکنولوژی NGN-IMS، توسط دومین تأمین کننده بین‌المللی تجهیزات ارتباطی خبر داد.

سیدمصطفی سیدهاشمی در گفت‌و‌گو با مهر، با اشاره به قرارداد یک میلیارد یوروریی منعقد شده برای تأمین تجهیزات شبکه مخابراتی کشور با دومین تأمین کننده تجهیزات مخابراتی دنیا، اظهار داشت: با اجرای این قرارداد اجازه مشارکت در نوسازی و توسعه شبکه مخابراتی کشور به این وندور بین‌المللی داده شده است.

وی گفت: این قرارداد در راستای تأمین تجهیزات مرتبط با شبکه‌های نسل جدید مخابراتی (NGN-IMS)، گسترش تجهیزات دیتا، بهینه کردن تجهیزات موجود و نیز توسعه دکل‌های BTS برای ارتقای نسل سوم و چهارم موبایل منعقد شده است.

رییس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، با اشاره به رفع تحریم‌ها و انعقاد قرارداد با یکی از بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان تجهیزات مخابراتی دنیا، گفت: این قرارداد به صورت فاینانس منعقد شده که ۱۵ درصد آن به صورت گشایش LC و ۸۵ درصد آن به صورت بازپرداخت ۵ ساله پس از نصب تجهیزات و راه‌اندازی، انجام می‌شود. همچنین پیش‌بینی شده که پروژه ظرف ۶ ماهه اول امسال نهایی شود.

وی با اشاره به زمینه سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد شده در عرصه شبکه مخابراتی کشور، در مورد تقاضای شرکت‌های خارجی برای مشارکت در این عرصه گفت: اپراتورهای خارجی از جمله یکی از اپراتورهای فرانسوی، تقاضای خرید سهام اپراتور همراه اول و نیز مشارکت در سهام هلدینگ مخابرات ایران را دارند که در این زمینه در حال بررسی تقاضاهای مورد نظر هستیم.

 

 IMS که نوعی سامانه چند لایه‌ برای ارایه سرویس‌های چند رسانه‌ای به تمام کاربران مخابراتی است، جدید‌ترین شبکه‌ برای محقق کردن ایده شبکه‌های نسل آینده (NGN) محسوب می‌شود که از سال گذشته، شرکت مخابرات ایران به دنبال طراحی، آزمایش و اجرای آن است. این فن‌آوری جایگزین شبکه‌های فعلی تلفن ثابت و همراه خواهد شد و امکان انتقال تمامی اطلاعات اعم از صوت، دیتا، سرویس‌های ویژه و سیگنالینگ را بر بستر واحدی از IP تحت مدیریت یکپارچه، فراهم می‌کند.