بنگاه‌های اقتصادی، باید اولویت اول دولت باشد

  یک پژوهشگر اقتصادی گفت: در دوران پساتحریم، بیش از گذشته باید به بنگاه‌های اقتصادی و زودبازده توجه شود. محمدحسن قدیری، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این‌که یکی از مشکلات اقتصادی کشور، وابستگی بیش‌تر به نفت است گفت: البته در بودجه سال ۹۵ این وابستگی تا ۲۵ درصد کاهش یافته اما باید در […]

 
یک پژوهشگر اقتصادی گفت: در دوران پساتحریم، بیش از گذشته باید به بنگاه‌های اقتصادی و زودبازده توجه شود.
محمدحسن قدیری، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این‌که یکی از مشکلات اقتصادی کشور، وابستگی بیش‌تر به نفت است گفت: البته در بودجه سال ۹۵ این وابستگی تا ۲۵ درصد کاهش یافته اما باید در آینده نزدیک این رقم به صفر برسد تا صنعت و بخش تولید به حرکت در بیاید.
وی افزود: حالا که اجرای برجام آغاز و در زمان پساتحریم هستیم تکیه بر توانایی بالقوه مردم، ترویج فرهنگ کار و تشویق به سمت رونق بنگاه‌های اقتصادی در بین مردم می‌تواند اقتصاد کشور را به حرکت در آورد.
قدیری دو نرخی بودن ارز، نرخ‌های متفاوت سود بانکی و یارانه‌ای بودن قیمت سوخت را از عوامل راکد بودن اقتصاد برشمرد و گفت: این عوامل نه تنها باعث اختلاس، رانت و فساد می‌شود بلکه هزینه‌های اقتصادی فراوانی را نیز متحمل دولت می‌کند.وی در پایان گفت: مردم باید بدانند رونق اقتصادی فقط با تلاش و همت، همراهی و هماهنگی دولت و ملت امکان‌پذیر است.