قائم‌ مقام سازمان توسعه تجارت خبر داد:معافیت مالیاتی ۵ ساله برای سرمایه‌گذاران خارجی در ایران

  قائم‌ مقام سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: قوانین خوبی با عنوان رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در ایران تصویب شده است که براساس آن، سرمایه‌گذاران خارجی به مدت ۵ ‌سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند. به گزارش مناقصه‌مزایده، صادق ضیایی بیگدلی در دیدار با هیأت‌هایی از کشور چین ضمن تأکید بر سرمایه‌گذاری در ایران، اظهار […]

 

قائم‌ مقام سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: قوانین خوبی با عنوان رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در ایران تصویب شده است که براساس آن، سرمایه‌گذاران خارجی به مدت ۵ ‌سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش مناقصه‌مزایده، صادق ضیایی بیگدلی در دیدار با هیأت‌هایی از کشور چین ضمن تأکید بر سرمایه‌گذاری در ایران، اظهار کرد: اگر شرکت‌های خارجی با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی در ایران نسبت به تولید محصولات با نشان معتبر اقدام کنند در صورتی ‌که حداقل ۲۰ درصد از محصولات تولیدی را صادر کنند مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند و با اتمام دوره مذکور، از ۵۰ درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.

 سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت ادامه داد: ایران بزرگ‌‌ترین بازار کالاهای واسطه‌ای در خاورمیانه است و با توجه به دسترسی به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه به ویژه منطقه اوراسیا، وضعیت خوبی برای گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از ایران به عنوان هاب صادراتی خود استفاده کنند.

وی در ادامه این دیدارها، از طرف‌های مقابل خواست، حوزه‌های مدنظر همکاری با ایرانی‌‌‌ها را مشخص کنند و در جلسات و دیدار‌‌ها شرایط گفت‌وگو و مذاکرات بخش خصوصی دوطرف و عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های تجاری را فراهم کنند.

 

سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت اضافه کرد: آمادگی داریم که با توجه به پیشنهادهای ارایه شده از سوی طرف مقابل، فعالان و تجار موفق خود در بخش‌های مختلف را معرفی کنیم.