فقط وکالتنامه بخشی از اموال زنجانی در اختیار نفت قرار دارد

  مسؤول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: تنها وکالتنامه بخشی از اموال خارج از کشور متهم نفتی در اختیار وزارت نفت قرارداده شده است تا آن را به بیت‌المال برگرداند. سید علی اصغر هندی در گفت‌و‌گو با شانا درباره در اختیار قراردادن وکالت بلاعزل به وزارت نفت برای بازپس‌گیری اموال خارج از کشور این […]

 

مسؤول کمیته وصول مطالبات وزارت نفت گفت: تنها وکالتنامه بخشی از اموال خارج از کشور متهم نفتی در اختیار وزارت نفت قرارداده شده است تا آن را به بیت‌المال برگرداند.

سید علی اصغر هندی در گفت‌و‌گو با شانا درباره در اختیار قراردادن وکالت بلاعزل به وزارت نفت برای بازپس‌گیری اموال خارج از کشور این متهم نفتی اظهار کرد: وکالتنامه تنها مربوط به یکی از اموالی است که پیش از این از سوی دادستانی در اختیار وزارت نفت قرارداده شده است.

وی افزود: به وزارت نفت مأموریت داده شده است تا این مورد را پیگیری و آن را به بیت‌المال برگرداند.

هندی هفته پیش نیز با اشاره به این که وزارت نفت برای تسویه بدهی متهم نفتی همکاری لازم را با وی داشته است، در خصوص این که آیا بابک زنجانی غیر از اموالی که اعلام شده اموالی دیگری هم دارد، تصریح کرده بود: اموالی که قبل از حکم اعلام شده، تغییری نکرده است، مگر آن که درباره برخی از اموال چیزی نگفته و یا مورد شناسایی دادستانی و شرکت ملی نفت ایران قرار نگرفته باشد.

وی در این باره که چقدر به پرداخت بدهی از سوی این متهم نفتی امیدوار هستید، افزوده بود: بستگی به آن‌ها دارد؛ وزارت نفت هرگونه همکاری با آن‌ها را جهت پرداخت بدهی شان انجام داده است.

 

مسؤول کمیته مطالبات وزارت نفت با اشاره به این که در روزهای پایانی پارسال آگهی مزایده برخی اموال بابک زنجانی از جمله هواپیمایی، هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی و مجتمع‌های تجاری داده شده و در دست اقدام است، یادآور شده بود: آگهی مزایده باقیمانده اموال بابک زنجانی نیز به‌زودی منتشر می‌شود.