دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران تیر ماه در تهران

  دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS 2016) با عنوان «توسعه و سرمایه‌گذاری» در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر ماه ۹۵ در تهران برگزار می‌شود.   به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، هدف از برگزاری اجلاس مذکور ایجاد فرصت‌های ارتباطی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری میان شرکت‌های بین‌المللی و داخلی […]

 

دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران (IMIS 2016) با عنوان «توسعه و سرمایه‌گذاری» در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر ماه ۹۵ در تهران برگزار می‌شود.

 

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، هدف از برگزاری اجلاس مذکور ایجاد فرصت‌های ارتباطی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همکاری میان شرکت‌های بین‌المللی و داخلی و همچنین اطلاع از آخرین دستاوردهای صنعت و معدن اعلام شده است.

 نخستین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران خرداد ماه سال قبل و پیش از آغاز برجام، برگزار شد و مورد استقبال شرکت‌های بین‌المللی قرار گرفت.

محورهای اجلاس دوم، در ۶ بخش است که ۳ محور آن شامل «بسته‌های اکتشافی ایمیدرو برای شرکت‌های داخلی و خارجی»، «مزیت و برتری در معدن؛ تحقق ایجاد ارزش افزوده از طریق نوآوری، فن‌آوری، بهره‌وری و مدیریت هزینه» و «به کارگیری راهکارهای منطبق تأمین مالی برای طرح‌های معدن و صنایع ایران» است.

همچنین «مشوق‌های دولت ایران در جهت توسعه فعالیت‌های معدنی و افزایش سهم آن در اقتصاد»، «بررسی راهکارهای جهانی‌سازی بخش معدن و صنایع معدنی ایران» و «معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در زنجیره معدن و صنایع معدنی ایمیدرو؛ روش‌ها، قوانین و مقررات» از دیگر محورهای دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی است.

 

تحولات گسترده در مناسبات بین‌المللی پساتحریم، شرایط لازم برای توسعه فعالیت‌های صنعت و معدن و صنایع وابسته را در کشور ایجاد کرده و برگزاری این اجلاس یکی از بزرگ‌‌ترین عرصه‌های بین‌المللی در زمینه سرمایه‌گذاری، همکاری اقتصادی و تجاری در کشور است که تمام بخش‌های مرتبط شامل زمین‌شناسی، اکتشافات معدنی، استخراج، فرآوری محصولات معدنی، متالورژی، صنایع پایین دستی، تجهیزات و ماشین‌آلات، خدمات پشتیبانی، توسعه فن‌آوری، بهبود وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط زیست را پوشش می‌دهد.