پیرمؤذن درخواست کرد:ورود ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طرح فروش اقساطی مسکن

  در پی شنیده شدن زمزمه همکاری انبوه‌سازان و ۳ بانک ملی، سپه و مسکن برای اجرایی کردن ایده فروش اقساطی مسکن، نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم خواستار ورود ستاد اقتصاد مقاومتی به موضوع و کمک به تحقق این طرح از طریق بازپرداخت معوقات چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به بانک‌ها شد. به […]

 

در پی شنیده شدن زمزمه همکاری انبوه‌سازان و ۳ بانک ملی، سپه و مسکن برای اجرایی کردن ایده فروش اقساطی مسکن، نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم خواستار ورود ستاد اقتصاد مقاومتی به موضوع و کمک به تحقق این طرح از طریق بازپرداخت معوقات چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به بانک‌ها شد.

به گزارش ایسنا، کمال‌الدین پیرمؤذن گفت: در صورت اجرایی شدن این ایده توسط انبوه‌سازان و نظام بانکی بستر جراحی عالمانه‌ای در حوزه مسکن آغاز و مسکن رفته‌رفته از رکود خارج می‌شود.

وی در پیشنهادی خواستار توجه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طرح فروش اقساطی مسکن شد و اظهار کرد: تحقق چنین ایده‌ای نیازمند حمایت جدی دولت از انبوه‌سازان و نظام بانکی است که تصمیم گرفته‌اند زمینه خروج مسکن از رکود را به وجود آورند. به یقین پرداخت بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به بانک‌ها کمک مؤثری به این قضیه است. متولیان دولتی بازار مسکن باید صدای مالکان مساکن خالی از سکنه و متقاضیان بی‌خانه را بشنوند و از فرصت طلایی همکاری انبوه‌سازان و نظام بانکی بهترین بهره را ببرند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پرداخت مطالبات بانک‌ها توسط دولت را در کاهش کارمزد بانک‌ها در طرح فروش اقساطی مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: در صورت تعریف خط مالی و اعتباری مناسب توسط دولت برای بانک‌ها، کارمزد ۳ درصدی پیشنهادی انبوه‌سازان برای اجرای طرح پیشنهاد منصفانه‌ای خواهد بود.

پیرمؤذن در عین حال اختصاص یارانه سود تسهیلات مسکن را کمک خوبی برای متقاضیان خرید یا اجاره مسکن دانست و افزود: پذیرش کارمزد ۳ درصدی توسط بانک‌های مسکن، ملی و سپه در طرح فروش اقساطی مسکن شایبه سفته‌بازی بانک‌ها و سوءاستفاده از شرایط اقتصادی توسط آن‌ها را از بین می‌برد.

 

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم خواستار توافق ضربتی انبوه‌سازان و بانک‌های مسکن، سپه و ملی برای اجرای طرح فروش اقساطی شد و افزود: اگر بانک‌ها به وضعیت نامناسب اقتصادی و توان ضعیف مالی متقاضیان مسکن توجه عملی کنند، می‌توان نسبت به خروج مسکن از رکود امیدوار شد. به‌طور حتم با کاهش بهره بانکی و کارمزد تسهیلات از یک سو و افزایش دوره بازپرداخت تسهیلات، متقاضیان مسکن توان استفاده از مزایای طرح فروش اقساط مسکن را پیدا می‌کنند.