قانون‌گذاری هم صورت گرفته باشد بازهم به قوانین عمل نمی‌شود

  عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال تداوم جلسات با دولت هستیم تا بتوانیم در بخش‌هایی از برنامه ششم توسعه که کسری قانونی وجود دارد موضوع حمایت از تولید داخلی را درج کنیم. به گزارش تسنیم، حسینعلی حاجی‌دلیگانی پیرامون موضوع «اقتصاد مقاومتی» و مؤلفه‌های عملی شدن آن اظهار ‌داشت: یکی […]

 

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال تداوم جلسات با دولت هستیم تا بتوانیم در بخش‌هایی از برنامه ششم توسعه که کسری قانونی وجود دارد موضوع حمایت از تولید داخلی را درج کنیم.

به گزارش تسنیم، حسینعلی حاجی‌دلیگانی پیرامون موضوع «اقتصاد مقاومتی» و مؤلفه‌های عملی شدن آن اظهار ‌داشت: یکی از مؤلفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و عملی شدن آن ارتقا بهره‌وری از انرژی است، در این باره اگر دولت بخواهد موضوعی را عملی کند هیچ‌گونه مانع قانونی وجود ندارد.

وی افزود: دولت برای اجرایی کردن مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی باید با این موضوع مهم به صورت اعتقادی برخورد کند، یعنی بخواهد در این زمینه اقدام کند، در این صورت قوانین خوبی در مجلس به تصویب رسیده که نشان می‌دهد کمبودی به لحاظ قانون و مصوبات وجود ندارد.

نماینده مردم شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی بیان‌ کرد: اگر با موضوع اقتصاد مقاومتی به صورت اعتقادی برخورد نشود حتی اگر قانون‌گذاری هم صورت گرفته باشد بازهم به قوانین عمل نمی‌شود اما مجلس این آمادگی را دارد تا در این زمینه باز هم بررسی کند و اگر کسری قانون وجود دارد آن را مورد بررسی قرار دهد.

وی درباره حمایت از صنایع کوچک برای تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح ‌کرد: در حمایت از صنایع کوچک بحث تسهیلات مطرح است، اکنون مشکل اصلی واحدهای صنعتی موضوع سرمایه در گردش است، تسهیلات اگر با نرخ ۲۱ درصد داده شود برای سرمایه‌گذار صرفه‌ای نخواهد داشت.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان‌ کرد: به این ترتیب سرمایه‌گذاری نمی‌تواند نتیجه بخش باشد اما اگر تسهیلات مناسب و با قیمت مناسب درنظر گرفته شود برای حمایت از سرمایه‌گذار و پیشرفت اشتغال و تولید داخلی مؤثر است.

وی با بیان این‌که برای حل مشکلات در این زمینه جلسات مشترک با دولت را ادامه خواهیم داد، گفت: از ۷ اسفند کمیته منتخبی در کمیسیون تلفیق در این زمینه فعالیت کرده است که جلسات مشترکی را با دولت داشته‌ایم که به دنبال تداوم آن هستیم تا بتوانیم در بخش‌هایی از برنامه ششم توسعه که کسری قانونی وجود دارد موضوع حمایت از تولید داخلی را درج کنیم.

 

۰۰۰۰۰۰۰