رأی ٨٠درصدی به رشد بهای طلا

  جدید‌ترین نظرسنجی کیتکو از سرمایه‌گذاران بین‌المللی و کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا همچنان طی روزهای آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات دیروز با ۱٫۶درصد افزایش به بیش از ۱۲۴۳ دلار رسیده است. بر اساس این گزارش تحلیلگران […]

 

جدید‌ترین نظرسنجی کیتکو از سرمایه‌گذاران بین‌المللی و کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا همچنان طی روزهای آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات دیروز با ۱٫۶درصد افزایش به بیش از ۱۲۴۳ دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده می‌تواند تا سطح ۱۲۵۰ دلاری افزایش یابد.

در نظرسنجی آنلاین این هفته کیتکو نیوز ۱۲۸۷ نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۱۰۳۵ نفر معادل ۸۰ درصد پیش‌بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

همچنین ۱۶۲ نفر معادل ۱۳ درصد نیز به کاهش قیمت طلا در روزهای آتی رأی داده‌اند و ۹۰ نفر معادل ۷ درصد نیز اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.

هفته گذشته نیز ۶۰۳ نفر معادل ۶۰ درصد سرمایه‌گذاران بین‌المللی پیش‌بینی کرده بودند که قیمت طلا به روند صعودی ادامه خواهد داد.

کارشناسان اقتصادی که هفته گذشته به کاهش قیمت طلا رأی داده بودند، این هفته با سرمایه‌گذاران بین‌المللی همراه شده و پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.

از ۳۶ کارشناس ارشد اقتصادی ۱۵ نفر در نظرسنجی شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۹ نفر معادل ۶۰ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده است.

از طرفی ۴ کارشناس اقتصادی معادل ۲۷ درصد نیز پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا کاهش خواهد یافت و دو نفر معادل ۱۳ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییر نمی‌کند.

یکی از مهم‌ترین عللی که احتمالاً موجب افزایش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد شد این است که سرمایه‌گذاران زیادی بار دیگر به بازار طلا جذب شده‌اند. به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تأثیر نوسانات ارزش دلار، گمانه‌زنی‌های مربوط به نرخ بهره آمریکا و شاخص سهام قرار خواهد داشت.

 

این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در روزهای آینده تا سطح ۱۲۵۰ دلاری افزایش یابد. نگرانی‌های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان و انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا تأثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. بازار طلا طی روزهای آینده منتظر انتشار آمارهای اقتصادی جدیدی در آمریکا منطقه یورو و چین است.