تولید موادغذایی آلی و انرژی پاک با گلخانه شناور

  به دلیل قیمت بالای زمین در شهر، اختصاص فضا برای کشت بسیار پرهزینه خواهد بود. به همین دلیل کارگاه طراحیSalt & Water کرجی سازگار با محیط‌زیست و در واقع گلخانه شناور چند منظوره طراحی کرده است که انرژی پاک و غذای ارگانیک در رودخانه دانوب را تولید می‌کند. به گزارش ایسنا، این طراحی مرکز […]

 

به دلیل قیمت بالای زمین در شهر، اختصاص فضا برای کشت بسیار پرهزینه خواهد بود. به همین دلیل کارگاه طراحیSalt & Water کرجی سازگار با محیط‌زیست و در واقع گلخانه شناور چند منظوره طراحی کرده است که انرژی پاک و غذای ارگانیک در رودخانه دانوب را تولید می‌کند.

به گزارش ایسنا، این طراحی مرکز فعالیت دوستداران طبیعت در بلگراد بوده و ساختار شناور آن شامل گلخانه با باغ‌های عمودی در یک طرف و ساختمان در طرف دیگر است.

پانل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی انرژی تجدیدپذیر تولید و سیستم آبیاری کارآمد آبی رطوبت کافی از آب بازیافتی را تولید می‌کند.

 

طراحان اظهار کردند: این کرجی سازگار با محیط‌زیست به عنوان مکانی برای شهروندان بلگراد آشنا به باغ‌های عمودی با آبیاری منحصربه‌فرد بوده و روشی برای تولید غذای ارگانیک در نواحی شهری با فضای محدود است.