بررسی تأثیر برجام در بخش صنایع معدنی، در همایش مهندسی معدن

  سیزدهمین همایش علمی مهندسی معدن با محوریت بررسی تأثیر برجام در بخش معدن و صنایع معدنی» به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. دبیر سیزدهمین همایش مهندسی معدن در گفت‌وگو باایرنا از برگزاری این همایش ملی در هفته اول خردادماه سال جاری همزمان با گرامیداشت هفته مهندسی معدن خبر داد. احسان آزاد افزود: ابراهیم […]

 

سیزدهمین همایش علمی مهندسی معدن با محوریت بررسی تأثیر برجام در بخش معدن و صنایع معدنی» به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

دبیر سیزدهمین همایش مهندسی معدن در گفت‌وگو باایرنا از برگزاری این همایش ملی در هفته اول خردادماه سال جاری همزمان با گرامیداشت هفته مهندسی معدن خبر داد.

احسان آزاد افزود: ابراهیم ترشیذی، استاد دانشگاه میشیگان تک از آمریکا سخنران اصلی این همایش یک روزه خواهد بود که آخرین تحولات و دستاوردهای علمی حوزه مهندسی معدن را برای حاضران تشریح خواهد کرد.

وی دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیأت علمی، معدنکاران و فعالان صنایع معدنی را مخاطبان اصلی این همایش خواند و گفت: مخاطبان می‌توانند در طول هفته مهندسی معدن با ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی با موضوعات کاربردی همچون حقوق معادن و ثبت محدوده‌های معدنی، مقاله‌نویسی معدنی، آشنایی با جواهرات و سنگ‌های معدنی و همچنین ابزار دقیق در بخش مهندسی معدن به صورت علمی و عملی آشنا شوند.

آزاد، بررسی دستاوردهای قراردادهایی را که در حاشیه همایش سال گذشته بین دانشگاه و برخی فعالان معدنی منعقد شده است، از دیگر محورهای همایش امسال برشمرد و افزود: این قرارداد‌ها علاوه بر انسجام و تقویت هرچه بیش‌تر ارتباط و همکاری مشترک صنعت و دانشگاه، نتایج ارزنده‌ای در حوزه‌های علمی، پژوهشی و اقتصادی خواهد داشت.

 

وی برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و یافته‌های علمی بخش معدن و قدردانی از برترین‌ها در بخش‌های دانشجویی، دانش آموختگان و معدنکاران را ازجمله برنامه‌های جنبی سیزدهمین همایش علمی مهندسی معدن عنوان کرد.