لاهوتی در مخالفت با کلیات بودجه سال ۹۵،مبلغ واگذاری‌ها در بودجه در حقیقت اقساط واگذاری‌های سال قبل است

  نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به انبساطی بودن بودجه سال ۹۵ گفت: مبلغی که دولت برای واگذاری‌ها در نظر گرفته است اقساط واگذاری‌های سال قبل است. به گزارش فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی دیروز در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ به افزایش ۵۰ درصدی مالیات […]

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به انبساطی بودن بودجه سال ۹۵ گفت: مبلغی که دولت برای واگذاری‌ها در نظر گرفته است اقساط واگذاری‌های سال قبل است.

به گزارش فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی دیروز در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ به افزایش ۵۰ درصدی مالیات ارزش افزوده نسبت به سال گذشته در این لایحه اضافه کرد و گفت: هر چند یکی از راه‌های برون رفت از وابستگی به درآمدهای نفتی، افزایش درآمدهای مالیاتی است اما در کشور عدم شفافیت درآمدی و مالیاتی داریم.

وی بودجه سال ۹۵ را انبساطی خواند و تصریح کرد: متوسط فروش نفت در بودجه ۳۰ دلار در نظر گرفته شده است و اکنون ۳ میلیون بشکه بیش از ظرفیت اوپک نفت فروخته می‌شود.

لاهوتی از عدم کاهش وابستگی به نفت در بودجه سال ۹۵ به عنوان یکی از نقایص آن نام برد و با اشاره به این‌که بخشی از این بودجه نظارت قوه مقننه را نیز مخدوش کرده است، گفت: در سال‌های اخیر شوک‌های متعددی اعم از شوک نفتی و تحریم‌های اقتصادی به کشور وارد شده است.

وی به پیش‌بینی کاهش نرخ رشد کشور در سال جاری به رغم رشد ۳ درصدی در سال ۹۴ اشاره کرد و اظهار داشت: آثار خصوصی‌سازی دولت باید در واگذاری‌ها مشهود باشد.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده مبلغی که دولت برای واگذاری‌ها در نظر گرفته است اقساط واگذاری‌های سال قبل است و انتظار این بود که دولت در بودجه سال ۹۵ خصوصی‌سازی را پررنگ‌تر کند.