عضو کمیسیون اقتصادی خبر داد:تصویب لایحه بودجه ۹۵ تا دو هفته دیگر

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این‌که حداکثر دو هفته زمان برای تصویب بودجه ۹۵ نیاز است، گفت: برنامه ششم توسعه در مجلس نهم بررسی و تصویب خواهد شد. به گزارش ایسنا، ایرج ندیمی با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه‌های برنامه ششم توسعه اظهار داشت: این جلسات با حضور مسؤولان سازمان مدیریت، دیوان […]

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این‌که حداکثر دو هفته زمان برای تصویب بودجه ۹۵ نیاز است، گفت: برنامه ششم توسعه در مجلس نهم بررسی و تصویب خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ایرج ندیمی با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه‌های برنامه ششم توسعه اظهار داشت: این جلسات با حضور مسؤولان سازمان مدیریت، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار می‌شود و در کارگروه فنی و زیربنایی چند مواد برنامه ششم به تصویب رسید.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به این‌که جلسه اول هفته گذشته برای بررسی برنامه ششم برگزار شد، گفت: در جلسه دیروز راجع به صندوق توسعه ملی و مصارف آن و نیز برنامه ۳ و ۵ ساله صندوق توسعه ملی جمع‌بندی شد.

ندیمی گفت: طبق قوانین هرگونه مصارف تکلیفی از سوی دولت و مجلس برای صندوق توسعه رد شده، بنابراین مصارف را لزوماً مسؤولان صندوق به عاملیت هیأت امنا تصویب می‌کنند.

وی درمورد رویکرد درآمدی به منابع نفت بیان داشت: به جهت قطع وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و واریز ۳۰ درصد به صندوق و دو درصد مناطق محروم مقرر شد، در جلسه بعدی در این رابطه تصمیم‌گیری شود.

ندیمی در مورد این‌که برخی نمایندگان و مرکز پژوهش‌های مجلس سند ارایه شده توسط دولت را برنامه ششم نمی‌دانند، عنوان کرد: این موضوع در جلسه قبلی کمیسیون تلفیق بحث شد و با توجه به جداول، احکام و پیوست‌هایی که وجود دارد، آن‌چه دولت ارایه کرده را به عنوان برنامه ششم پذیرفتیم و قرار شد اسناد پشتیبان نیز ارایه و به عنوان قانون برنامه مدنظر باشد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تأکید کرد: در همین راستا کارگروه‌هایی برای تنقیح و یا الحاق مواد برنامه و اسناد پشتیبان تشکیل شده است.

وی با اشاره به این‌که کارگروه‌ها باید تا پایان هفته جاری گزارش خود را ارایه دهند، بیان داشت: همزمان با بررسی بودجه ۹۵ قرار است، لایحه برنامه ششم نیز به صحن مجلس برای بررسی بیاید. احکام تنفیذی و تکراری در برنامه نخواهد آمد و بررسی برنامه در مجلس نهم به پایان می‌رسد.

به گفته ندیمی، بخشی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم وجود دارد و مشکلی برای این موضوع نیست.

 

وی در مورد بررسی لایحه بودجه ۹۵ اظهار داشت: با توجه به کاهش مواد و توافقات صورت گرفته حداکثر ۲ هفته دیگر بودجه مصوب و به دولت می‌رود.