کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور تصویب شد

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را با ۱۳۵ رأی موافق تصویب کردند. به گزارش ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی صبح دیروز، مجلس شورای اسلامی رسیدگی به کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را آغاز کردند و آن را با ۱۳۵ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۶ […]

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور را با ۱۳۵ رأی موافق تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی صبح دیروز، مجلس شورای اسلامی رسیدگی به کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را آغاز کردند و آن را با ۱۳۵ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

قرار است نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را آغاز کنند.

بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان ابتدا بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور را بررسی می‌کنند و سپس به بررسی بخش هزینه‌ای بودجه خواهند پرداخت.

در جلسه صبح امروز مجلس شورای اسلامی ۱۰ نماینده به عنوان مخالف و ۱۰ نماینده به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور سخنرانی کردند.

همچنین محمد باقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان نماینده دولت از کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور دفاع کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری لوایح بودجه سال ۱۳۹۵کل کشور و برنامه ششم توسعه را ۲۷ دی ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسفندماه پیشنهادهای خود را درمورد این لایحه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارایه کردند و سپس بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق آغاز شد.

رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ در روزهای پایانی اسفند در کمیسیون تلفیق پایان یافت و پس از پایان بررسی در این کمیسیون، لایحه بودجه سال جاری به جلسه علنی مجلس ارجاع شد.

 

محمد حسن ابوترابی‌فرد، نایب رییس اول مجلس که ریاست ساعتی از جلسه علنی خانه ملت را برعهده داشت، پیش از انجام رأی‌گیری از رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و کمیسیون تلفیق برای ارایه گزارش از بودجه ۹۵ کل کشور تشکر کرد.