معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید ‌کرد‌:حضور سرمایه‌گذاران خارجی در زیرساخت

  معاون وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان این‌که یکی از اهداف ما توسعه خطوط راه‌آهن سریع‌السیر در کشور است، گفت: با اجرایی شدن برجام شاهد حضور هیأت‌های مختلفی از کشورهای اروپایی در کشور بودیم. به گزارش ایمنا، علی نورزاد در دیدار نوروزی با مشاوران و پیمانکاران، اظهار کرد: با ارتقای سطح ارتباط با مجامع […]

 

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان این‌که یکی از اهداف ما توسعه خطوط راه‌آهن سریع‌السیر در کشور است، گفت: با اجرایی شدن برجام شاهد حضور هیأت‌های مختلفی از کشورهای اروپایی در کشور بودیم.

به گزارش ایمنا، علی نورزاد در دیدار نوروزی با مشاوران و پیمانکاران، اظهار کرد: با ارتقای سطح ارتباط با مجامع علمی و تخصصی بین‌المللی، ارتقای کیفیت فنی و اجرایی طرح‌های زیرساختی حمل ‌و نقل توام با کاهش هزینه‌های اجرایی، تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی، استفاده از پتانسیل‌ بخش خصوصی بالاخص سرمایه‌گذاران به اهداف شرکت ساخت ‌و توسعه در سال ۱۳۹۵ جامه عمل می‌پوشانیم.

وی اجرایی شدن برجام در سال گذشته را زمینه‌ساز حضور سرمایه‌گذاران خارجی دانست و افزود: در سالی که گذشت، با اجرایی شدن برجام شاهد حضور هیأت‌های مختلفی از کشورهای اروپایی در کشور بودیم که ضمن اظهار علاقه‌مندی به مشارکت در زیرساخت‌های حمل ‌و نقل خواهان تبادل اطلاعات و دانش و تکنولوژی روز با ایران شدند.

مدیرعامل شرکت ساخت ‌و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، صدور خدمات فنی را از دیگر دستاوردهای برجام برشمرد و بیان کرد: با توان بالای مهندسان مشاور و پیمانکار ایرانی صدور خدمات فنی ‌و مهندسی زمینه‌ای است که شرکت‌های ایرانی در حوزه زیربناهای حمل و نقل در کلاس جهانی فعالیت کنند و نمونه بارز آن واگذاری تعدادی از پروژه‌های راهسازی کشور ترکمنستان به شرکت‌های راهسازی ایرانی است.

وی با اشاره به برنامه‌های شرکت برای توسعه قطارهای پرسرعت و همچنین نهایی شدن قرارداد احداث راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان در سال گذشته، یادآور‌ شد: یکی از اهداف ما توسعه خطوط راه‌آهن سریع‌السیر در کشور است و امیدوارم اجرایی شدن این راه‌آهن تجربه مفیدی برای ما در راه‌اندازی سایر خطوط پرسرعت باشد که انشاا… در سال جدید با همت مهندسان مشاور این اتفاق بیافتد.

 

نورزاد تصریح‌ کرد: امیدواریم با استفاده از فرصت‌های دوران پساتحریم و با توجه به پتانسیل‌های کشور در حوزه حمل ‌و نقل و اتکا به تخصص مهندسان و متخصصان داخلی پروژه‌های نیمه تمام را به سرانجام می‌رسانیم.