اخراج ۳ مدیر شرکت ZTE به اتهام نقض تحریم‌های ایران

  شرکت چینی ZTE 3 تن از مدیران اجرایی خود را که متهم به ارتباط با نقض تحریم‌های ایران هستند، تغییر داد. به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت زد‌ تی‌‌ای چین اعلام کرد که ۳ تن از مدیران اجرایی خود را به دلیل تغییرات سازمانی معمول تغییر داده است. ظاهراً این افراد […]

 

شرکت چینی ZTE 3 تن از مدیران اجرایی خود را که متهم به ارتباط با نقض تحریم‌های ایران هستند، تغییر داد.

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شرکت زد‌ تی‌‌ای چین اعلام کرد که ۳ تن از مدیران اجرایی خود را به دلیل تغییرات سازمانی معمول تغییر داده است. ظاهراً این افراد از امضاکنندگان اصلی اوراقی هستند که نشان می‌دهد این شرکت تلاش کرده تحریم‌های وضع شده علیه ایران را دور بزند.

این تغییرات تنها چند هفته پس از آن انجام شد که دولت آمریکا با انتشار اسنادی محدودیت‌های شدید صادرات را علیه این شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی اعمال کرده است.

نام این ۳ نفر که به تازگی تغییر کرده‌اند در اسناد منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی آمریکا دیده می‌شود. اسنادی که جزییات مربوط به تلاش‌ها برای طفره رفتن از محدودیت‌های صادراتی واشنگتن در خصوص ایران و دیگر کشور‌ها را نشان می‌دهد.

 

اما شرکت زد‌تی‌‌ای اعلام کرده است: هر ۳ سال یک بار اقدام به جابه‌جایی مدیران اجرایی خود می‌کند و دوره کاری این افراد در مارس ۲۰۱۶ به پایان می‌رسیده است.