اعلام آمادگی «نصر» برای رتبه‌بندی شرکت‌های فن‌آوری اطلاعات

  مهم‌ترین اقدام اجرایی شورای عالی انفورماتیک رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی بوده است که با انحلال این شورا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای علاقه‌مند به قبول این وظیفه است. به گزارش فارس، در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی، اعضا به انحلال ۳ شورای عالی انفورماتیک، اطلاع‌رسانی و افتا رای دادند. شورای عالی افتا […]

 

مهم‌ترین اقدام اجرایی شورای عالی انفورماتیک رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی بوده است که با انحلال این شورا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای علاقه‌مند به قبول این وظیفه است.

به گزارش فارس، در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی، اعضا به انحلال ۳ شورای عالی انفورماتیک، اطلاع‌رسانی و افتا رای دادند.

شورای عالی افتا مدت‌ها است عملاً تعطیل است و شورای عالی اطلاع‌رسانی نیز با توجه به دید کارشناسی مسؤولان آن مدت‌ها است در قالب بازوی کمکی شورای عالی فضای مجازی فعالیت می‌کند.

در این بین شورای عالی انفورماتیک هنوز برخی وظایف اجرایی را انجام می‌داد.

از بین وظایف این شورا، رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی، ثبت و تأیید فنی نرم افزار و ثبت اختراعات نرم افزاری، مهم‌ترین اقدام اجرایی که توسط شورای عالی انفورماتیک انجام می‌شد رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی بود.

هم اکنون که این شورا منحل شده، قرار است دولت وظایف این شورا را تعیین تکلیف کند.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از جمله علاقه‌مندان به قبول این وظیفه است.

همچنان که در دیدار نوروزی اعضای این سازمان با دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز این خواسته مطرح شده است.

 

دولت و شورای عالی فضای مجازی هنوز درباره متولی جدید رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی تصمیمی اعلام نکرده‌اند.