معاون وزیر راه و شهرسازی:صد درصد قراضه شرکت راه‌آهن در بورس کالا عرضه می‌شود

  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با شروع عرضه قراضه آهن در تالار فرعی بورس کالای ایران، روند معاملات این محصول از برگزاری مزایده و پروسه‌های طولانی مدت به چند روز کاری کاهش یافته و از همه مهم تر معاملات قراضه آهن شفاف شده است. به گزارش […]

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با شروع عرضه قراضه آهن در تالار فرعی بورس کالای ایران، روند معاملات این محصول از برگزاری مزایده و پروسه‌های طولانی مدت به چند روز کاری کاهش یافته و از همه مهم تر معاملات قراضه آهن شفاف شده است.

به گزارش سنا، محسن پورسید آقایی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با ابراز رضایت از معاملات قراضه آهن این شرکت در بورس کالای ایران گفت: معاملات قراضه در بورس کالا راضی کننده است به‌طوری که کلیه روند معاملات شفاف شده و حجم مطلوبی قراضه بدون برگزاری تشریفات مزایده و در مدت کوتاهی مورد معامله قرار می‌گیرد.

وی افزود: شفافیت معاملاتی بورس کالا باعث شده تا بحث‌های پشت پرده‌ای در معاملات قراضه آهن به کلی کنار رود و گامی مثبت در راستای شفافیت و سلامت اقتصادی برداشته شود.

پورسید آقایی تصریح کرد: شفافیت قیمت، کوتاه شدن سیکل اداری در روند مزایده‌ها، از بین رفتن محدودیت در خرید و استاندارد بودن محصولات از ویژگی‌های بورس کالا است که وجود چنین مقرراتی به نفع خریدار و فروشنده است، چراکه طرفین از کیفیت و کمیت محصولات اطمینان خواهند داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز حتی یک تن قراضه آهن شرکت راه‌آهن خارج از بورس کالا عرضه نمی‌شود و ۱۰۰ درصد محصولات ما به دلیل مزیت‌های بورس کالا راهی این بازار می‌شود؛ به تبع کلیه خریداران ما نیز به بورس می‌آیند.

به گفته وی، اقدام راه‌آهن در عرضه آهن قراضه و ضایعات راه‌آهن از طریق بورس کالا یکی از اقدامات منحصر به فرد این شرکت به عنوان یکی از مجموعه‌های وزارت راه و شهر‌سازی بوده است.

 

مدیرعامل راه‌آهن در پایان گفت: عرضه ضایعات و آهن قراضه راه‌آهن در بورس کالا ادامه خواهد یافت و امیدواریم سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها به منظور حرکت به سمت شفافیت و اقتصاد آزاد برای حضور در این بازار ترغیب شوند.