افزایش ۵۷ درصدی واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر

  در حالی بهمن‌ماه سال گذشته قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تعداد واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را ۷۵ هزار واحد اعلام کرده بود که وی به تازگی گفت: ‌تعداد واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در کشور ۱۱۸ هزار واحد است. به گزارش تسنیم، احمد اصغری مهرآبادی ۲۰ بهمن سال ۹۴ با اشاره به این […]

 

در حالی بهمن‌ماه سال گذشته قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تعداد واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را ۷۵ هزار واحد اعلام کرده بود که وی به تازگی گفت: ‌تعداد واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی در کشور ۱۱۸ هزار واحد است.

به گزارش تسنیم، احمد اصغری مهرآبادی ۲۰ بهمن سال ۹۴ با اشاره به این که ۷۵ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی واجد شرایط هستند، گفته بود: در تیرماه این عدد ۸۸ هزار و ۹۰۰ واحد بود که توانستیم از طریق شیوه‌نامه‌ها بخشی از مشکل این واحد‌ها را حل کنیم.

وی با بیان این که طی دو سال اخیر۲۲۲ هزار نفر در مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند و اجازه ثبت‌نام حدود ۹۵ هزار نفر انصرافی را داده‌ایم، افزود: برای واحدهای بدون متقاضی نیز ضوابط اجرایی تهیه شده و ثبت نام برای این واحد‌ها به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود.

این در حالی که حدود دو ماه پس از این اظهارنظر قائم مقام وزیر راه و شهرسازی عدد جدیدی را برای واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر اعلام کرده است.

وی از وجود ۱۱۸ هزار واحد بدون متقاضی مسکن مهر در سطح کشور خبر داد و گفت: نتایج مربوط به تعدیل شرایط و تعداد واحدهای ثبت‌نام شده اوایل اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود.

 مهرآبادی با اعلام این‌که مطابق جدید‌ترین اطلاعات ارسالی از استان‌ها تعداد کل واحدهای بدون متقاضی (پروژه‌های ۳‌جانبه، تعاونی‌ مسکن و خودمالک) ۱۱۸ هزار واحد است، افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر راه همه ادارات مربوطه اعم از بنیاد مسکن، اداره‌کل راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید باید یک هفته پس از ابلاغ‌ آن نسبت به اطلاع‌رسانی اقدام و همزمان آگهی مربوطه را به مدت یک ماه در یکی از روزنامه‌ها منتشر می‌کردند. این مهلت آخر فروردین به پایان می‌رسد، نتایج حاصل از آن در روزهای ابتدایی اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شود.

 به گفته وی، براساس این نتایج مشخص می‌شود چند درصد از واحدها، پس از انتشار این آگهی متقاضی مؤثر پیدا کرده‌اند. به گفته مهرآبادی پس از بررسی نتایج چنان‌چه شاهد باقی‌ماندن تعداد زیادی از واحد‌ها در سطح کشور باشیم درمورد واحدهای باقی‌مانده نیز تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که تا پایان هفته جاری لیست واحدهای مشکل‌دار مسکن مهر برای دستگاه قضایی ارسال می‌شود، گفت: درحال حاضر تعدادی از واحد‌ها بدون تسهیلات هستند، این واحد‌ها به دلیل عدم پذیرش از سوی بانک، مشمول پرداخت تسهیلات نشده و همچنان باقی مانده‌اند. ما نیز پیگیر این مسأله هستیم که چنان‌چه در پایان، بانک حاضر به قبول آن نشود، واحدهای مذکور باید از طرح مسکن مهر خارج شده و در قالب دیگری ساخته شوند.

وی با بیان این‌که ۴ تا ۵ درصد از واحدهای مسکن مهر برای سال آینده باقی می‌ماند، اظهار کرد: دیر شروع شدن برخی از پروژه‌های مسکن مهر در شهرهایی مانند پردیس و مشکلات مالی دلایلی است که مانع اتمام عملیات ساخت این تعداد مسکن مهر (۴ تا ۵ درصد) طی امسال می‌شود.

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر سراسر کشور را ۹۲ درصد اعلام کرد و افزود: پیشرفت فیزیکی در پایان سال ۹۳ بالغ بر ۸۶ درصد و در پایان سال گذشته ۹۲ درصد بود.