پرداخت صددر‌صدی هزینه‌های دندانپزشکی از جیب مردم

  رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: متأسفانه پرداخت از جیب مردم در حوزه دندانپزشکی نزدیک به صددرصد است و انتظار می‌رود پوشش بیمه‌ای مناسب برای خدمات دندانپزشکی از اولویت‌های نظام سلامت شود. به گزارش مناقصه‌مزایده، بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، علیرضا زالی در پیامی به مناسبت روز دندانپزشک آورده است: اهمیت سلامت […]

 

رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: متأسفانه پرداخت از جیب مردم در حوزه دندانپزشکی نزدیک به صددرصد است و انتظار می‌رود پوشش بیمه‌ای مناسب برای خدمات دندانپزشکی از اولویت‌های نظام سلامت شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده، بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، علیرضا زالی در پیامی به مناسبت روز دندانپزشک آورده است: اهمیت سلامت دهان و دندان بر جامعه فرهیخته ایرانی آشکار است. به جرأت می‌توان گفت که بشریت درمورد بخشی از افزایش امید به زندگی طی ۳ قرن اخیر، از سن زیر ۳۰ سال به بیش از۵٫۲ برابر آن، مرهون ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان و خدمات بی‌وقفه دندانپزشکان است.

جامعه دندانپزشکی ما در حوزه خودکفایی، خوداتکایی و فتح قلل علمی، همواره از گروه‌های پیشتاز کشور بوده‌اند. در حال حاضر خدمات متعالی دندانپزشکی در اقصی نقاط کشور منطبق بر عالی‌‌ترین موازین علمی ارایه می‌شود؛ به‌طوری که می‌توان گفت حوزه دندانپزشکی کشور در منطقه آسیای جنوب غربی و حتی مدیترانه شرقی صاحب سبک و امتیاز است و این همه در حالی است که بیش از۲۰هزار دندانپزشک ایرانی صعوبت و سختی این شغل را بر خود هموار کرده و ارایه خدمت به بیماران را علی‌رغم آسیب‌های ناشی از فرسودگی شغلی ادامه می‌دهند.

با وجود جامعه‌ای چنین فرهیخته و مشحون از توانمندی، عدم برخورداری خدمات دهان و دندان از پوشش بیمه‌ای مناسب نمی‌تواند توجیه مناسبی داشته باشد. متأسفانه پرداخت از جیب مردم در حوزه دندانپزشکی نزدیک به صددرصد است. بر این اساس، انتظار می‌رود ارایه پوشش بیمه‌ای مناسب برای خدمات دندانپزشکی از اولویت‌های نظام سلامت در نظر گرفته شود.

 

فرصت را مغتنم شمرده و در روز ملی دندانپزشکی به تمامی جامعه دندانپزشکان کشور صمیمانه تبریک می‌گویم و بر خود واجب می‌دانم تا از تمام همکاران گمنام و آراسته به فضائلی که تفاخرات دنیوی در مقابل روح بلند آنان سر تعظیم و ستایش ساییده و افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را بر هیچ موقعیتی برتری نداده‌اند، سپاسگزاری کنیم.