تجمع کارگران در معدن پرورده طبس

  جمعی از کارگران معدن زغال‌سنگ پرورده طبس، صبح دیروز (۲۴ فروردین) به دلیل پرداخت نشدن بخشی از مطالبات مزدی خود و همچنین در اعتراض به نوع قرارداد کار مقابل این واحد معدنی تجمع کردند. به گزارش ایلنا، این کارگران که به واسطه شرکت پیمانکاری «الماس‌مته» به‌کار استخراج زغال‌سنگ در منطقه معدنی پرورده طبس اشتغال […]

 

جمعی از کارگران معدن زغال‌سنگ پرورده طبس، صبح دیروز (۲۴ فروردین) به دلیل پرداخت نشدن بخشی از مطالبات مزدی خود و همچنین در اعتراض به نوع قرارداد کار مقابل این واحد معدنی تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران که به واسطه شرکت پیمانکاری «الماس‌مته» به‌کار استخراج زغال‌سنگ در منطقه معدنی پرورده طبس اشتغال دارند، با تجمع در محوطه این واحد معدنی خواسته‌های صنفی خود را مطرح کردند.

به گفته این منبع خبری علاوه بر تعویق حدود ۳ ماه دستمزد حدود ۳۰۰ کارگر این واحد معدنی کارگران به نوع قرارداد کاری که کارفرما در سال جاری با آنان منعقد کرده است معترضند.

کارگران با بیان این‌که هر سال کارفرما مطابق قراردادی که با کارگران دارد دستمزد آنان را پرداخت نمی‌کند، افزودند : سال جاری نیز کارفرما با همه کارگران قرارداد‌های کوتاه مدت ۳ ماهه منعقد کرده است.

به ادعای آنان کارگران این واحد معدنی از حداقل‌های مزدی محرومند و آ‌ن‌چه به عنوان حقوق ماهانه از کارفرما دریافت می‌کنند نیاز‌های معیشتی آنان را تأمین نمی‌کند.

 

کارگران معترض در خاتمه گفتند: همچنین شنیده‌ایم کارفرمای معدن برای رهایی از هزینه‌ای جاری معدن قصد تعدیل تعدادی از کارگران را دارد که این موضوع باعث نگرانی آنان شده است.